EY MÜSLÜMAN !..


Tuğrul ÇALIŞKAN

Tuğrul ÇALIŞKAN

Okunma 04 Nisan 2017, 14:30

“ Nûn... Kaleme ve satır satır yazdıklarına and olsun !..” Ve dahi Halepli yetimlerin gözyaşları, Filistinli çocuğun sapan taşları, Ömer Halisdemir’in Cennet arkadaşları şahit olsun ki ey Batı, bir varil petrol uğruna akıttığın kan ve gözyaşlarının faturasını sana ödetmezsek, Osmanlı’nın boşluğunda kirlettiğin dünyayı senin kanınla yıkamazsak, “Medeniyet” adını  taktığın zalimliklerine son verip yeryüzünde Hakkı ikâme etme mücadelesi vermezsek,  Amik ovasının düzlüklerini senin cesetlerinle doldurmazsak,  bizi toprak da kabul etmesin, tarih de !..
***
Ve Sen ey Müslüman !..  Stadyumların çimlerine, akılsız telefonların ekranlarına, kahvehanelerin sigara kokan masalarına ve ahlaksız dizilerin yeni bölümlerine gömdüğün boş vakitlerine hükmetme zamanın gelmiştir. İlkbaharda güneşe ve bahar yağmurlarına gülümseyen taze çiçekler gibi patlat şu ölü toprağını ve yeryüzüne çıkar başını..
***
Ey Müslüman !.. Yaklaşırken dünya zalimleriyle hesaplaşma günümüz, çatırdasın omuzların, mes’uliyetinin ağırlığıyla...  Beli bükük dedeler,  eli nasırlı Anadolu anaları, Temmuz gecesinde toprağa düşen yiğitler,  namusu çiğnenen Suriyeli bacılar seni bekliyor...  Ve seni bekliyor gözü yaşlı Kudüs, muson yağmurlarında tir tir titreyen Arakanlı mazlumlar...  Seni bekliyor,  koca yüreğiyle zindana sığmayan Mursi...  Musul ve Kerkük seni bekliyor...  Seni bekliyor kâinat…
***
Ehl-i Sünnet itikadına, Salih amellere ve Hak yolda beraber yürüyeceğin Gönül Erlerine tutun ve emin adımlarla yoluna devam et… Yüreğinden ulvî sevdaları, dilinden samimi duaları, gözlerinden seher vaktinde düşen damlaları eksik etmeyesin... Şimdi giy beyaz kefenini ve düş yollara... Allah yardımcın olsun..

 
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.