banner461
banner195

2 Yıl içerisinde Nevşehir pırıl pırıl olacak

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bu yazdan itibaren başlayacakları alt yapı ve asfalt çalışmalarıyla İl merkezinin iki yıl içerisinde pırıl pırıl bir hale getirileceğini söyledi.

2 Yıl içerisinde Nevşehir pırıl pırıl olacak
27 Haziran 2016 Pazartesi 13:54

banner143
banner134
Bayram sonrasında yapılacak ihalenin hemen ardından Nevşehir il merkezindeki yolların asfalt ve parke taşı döşenmesi çalışmalarına hızla başlanacağını belirten Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehirlilerin biraz daha sabır göstermesi ile kısa zamanda yaşanabilir bir şehre kavuşacaklarını dile getirdi.
Yolların sadece kendisi döneminde 7 kez kazıldığını da hatırlatan Başkan Ünver, “13 Temmuz tarihinde ihalesi var alt yapı çalışmalarımızın. 20 Milyon TL’lik bir ödenekle bu işe başlıyoruz. Yollarımızın büyük bir bölümünde asfalt çalışması yapılacak. Bazı yollarımızda ise parke çalışmaları yapılacak. Biliyorum şu anda şehrimizin yolları bozuk bir durumda. Takdir edersiniz ki sadece benim zamanımda 7 kez kazıldı bu yollar. Doğalgaz ve MEDAŞ çalışmaları içinde bir çok kez kazılan bu yollar için o dönemde asfalt çalışması yapsaydık şehrimizin parası boşa gitmiş olacaktı. Bizim belediyecilik anlayışımızda yol birinci sırada. Bu yazdan itibaren alt yapıya da giriyoruz aynı zamanda. Su, kanalizasyon ve yağmur su atık kanallarını yenilediğimiz yerlerin hemen üzerlerini asfalt yapacağız. Öyle zannediyorum ki iki yaz içerisinde Nevşehir’imiz pırıl pırıl yol ve kaldırımlara kavuşacak. Hemşehrilerimiz endişe etmesinler biraz daha sabır ettiklerinde çok güzel bir şehir olacak Nevşehir. Yollarımızla, yeşil alanlarımızla, kaliteli içme suyumuzla yaşanabilir bir şehir hızla ortaya çıkarılıyor” açıklamasında bulundu.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Sami - 2 yıl önce
On iki senede yenibir şehir kutulurdu ne sabırı kalmadı sabır başkan
Avatar
Vatandaş - 2 yıl önce
Sayın başkan önce şehir merkezindeki virane mahalleleri bi düzene koyun kentsel dönüşüm dediniz merkezin göbeği yaşanmaz halde köyde bile böyle evler yok
Avatar
Mücahit - 2 yıl önce
Kaç dönemdir Başkan dediği lafa bak bu zamana kadar niye durdun bu parke taşlar yeni döşenmedi mi yolları mahvettin şimdi söyleme bak dalga geçiyor milletle