banner461
banner195

Acının Gözünden Bir Damla Kanlı Yaş: Azerbaycan Katliamları

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Türk Dünyası Kültür Topluluğu tarafından “Acının Gözünden Bir Damla Kanlı Yaş: Azerbaycan Katliamları” konulu panel düzenlendi.

Acının Gözünden Bir Damla Kanlı Yaş: Azerbaycan Katliamları
22 Mart 2016 Salı 17:55

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Türkuaz Salonda düzenlenen konferansa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. H. Abdullah Şengül, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Türk Dünyası Kültür Topluluğu Başkanı Kurucu Akademik Danışmanı Araş. Gör. M. Emin Yıldızlı, “Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan ve yaşadığımız elim hadiselerden dolayı tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Bunun akabinde dünyanın çeşitli yerlerinde zulme uğrayan fakat zalimlik yapmayan tüm şehitlerimizi de rahmetle anıyoruz.  Zulme uğramadan zalimler altında yaşamayan bir Türk topluluğu diliyoruz “dedi.
 Yıldızlı’nın konuşmasının ardından ‘Hocalı Katliamı’ konulu kısa belgesel film ile devam eden panelin açılışında konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. H. Abdullah Şengül ise “Günümüzde toplumların en büyük problemimden bir tanesi terör. Terörün sadece bugünle ilişkilendirilmesi ya da bugünün problemi gibi gösterilmesi her şeyden önce çözümün bulunması açısından yanıltıcıdır. Onun için bu tür konferans ile panelleri önemsiyor ve bunların mutlaka sıklıkla tekrar edilmesi gerektiğine inanıyorum. Son olarak da Ankara ve İstanbul’da patlayan bombalarda bu zulmü gördük.” diye konuştu.
Rektör Yardımcımız Prof. Dr. H. Abdullah Şengül’ün konuşmalarından ardından panele geçildi. Panele konuşmacı olarak katılan; Balıkesir Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Kolbaşı ‘19. Yüzyıl Sonlarına Kadar Ermenistan’ın Teşekkülü’, Doç. Dr. Sebahattin Şimşir de “1918’den Hocalıya Azerbaycan’da Yaşanan Soykırımlar” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
Panel, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. H. Abdullah Şengül tarafından konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.