banner461

“Ahiler Kalkınma Ajansı Mentörlük Programı” Başvuruları Başladı

Günümüzün en önemli değerlerinden olan “Girişimciler” kendi başlarına yapabildiklerine inanarak yatırım yapmaya karar veren ve risk alan kişilerdir.

banner15
“Ahiler Kalkınma Ajansı Mentörlük Programı” Başvuruları Başladı
21 Şubat 2019 Perşembe 16:55

banner143
banner134

Yapılan çalışmalar sonucunda, Mentör ile birlikte çalışan yatırımcıların, daha başarılı yatırımlar gerçekleştirdikleri ve iş tatmin seviyelerinin daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir.

 “Ahiler Kalkınma Ajansı Mentörlük Programı”; bu farkındalık üzerine tanımlanmıştır. Programımız TR71 Düzey 2 (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerin verimli, kârlı, yenilikçi ve değer yaratan sürdürülebilir özelliklerle donatılabilmesine katkıda bulunabilmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu program kapsamında, her ilden, sektöründe uzman, bilgisini ve tecrübesini paylaşmaya gönüllü iş insanları arasından seçilen Mentörlerin; yüksek gelişme potansiyeli vaat eden işletmeler ve start-uplar ile eşleştirilmesi planlanmaktadır.

“Ahiler Kalkınma Ajansı Mentörlük Programı” ile en az bir (1) yıldır faaliyet gösteren her düzeyde mentörlüğe ihtiyaç duyan girişimcilerin mentörlük hizmetleri aracılığıyla desteklenmesi hedeflenmektedir.

Mayıs 2019 – Ekim 2019 tarihleri arasında mentör ile her biri 1 saatlik toplam 6 seansın gerçekleşmesinin beklendiği programa katılım ücretsiz olup kontenjanla sınırlıdır.

“Programa katılacak girişimci adayları gerçekleştirilecek sözlü mülakat marifetiyle belirlenecektir.”

Son Başvuru Tarihi; 4 Mart 2019'dir.

İlan ayrıntıları ve başvuru bölümüne; https://www.ahika.gov.tr/duyuru/ahiler-kalkinma-ajansi-mentorluk-programi-basvurulari-basladi/

   uzantılı linkten ulaşılabilecek. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.