banner461

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Nevşehir'de Kayaşehir’i Gezdi

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Nevşehir Belediyesi tarafından bir süre önce turizme kazandırılan Kayaşehir’i gezdi.

banner15
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Nevşehir'de Kayaşehir’i Gezdi
24 Ekim 2020 Cumartesi 20:49

banner143
banner134

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Nevşehir Belediyesi tarafından bir süre önce turizme kazandırılan Kayaşehir’i gezdi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu beraberinde ki heyet Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ile birlikte Kayaşehir’i ziyaret etti.

Gezisi sırasında Belediye Başkanı Rasim Arı, Vali Aydoğdu’ya bölgenin tarihi ve gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin hakkında bilgiler verdi.

6. Yüzyıl’dan günümüze sürekli bir yaşam izlerinin bulunduğu Kayaşehir içerisinde kayadan oyma yaşam odaları, ticarethaneler, manastır, tüneller, bezirhaneler ve kilise bulunduğunu belirten Arı, henüz birinci etabı turizme açılan bölgenin kısa sürede büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

Nevşehir Belediyesi tarafından bölgede gerçekleştirilen çalışmaların ardından turizme açılan Kayaşehir’in ilk 15 günde 20 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildiğine dikkat çeken Arı, “Bu bölgeyi en kısa sürede turizme açacağımıza dair söz vermiştik. Bu bölgenin şehir için ve bölge turizme için ne derece önemli olduğunun farkındaydık. Çok şükür her şey istediğimiz gibi gitti. Ama bu daha bir başlangıç. Asıl ikinci etabımız açıldığında şehrimize katkılarını daha iyi görebileceğiz” dedi.

Arı, konukları ile birlikte daha sonra Kayaşehir içerisindeki ‘İnsansı Taşlar Müzesi’ni de ziyaret etti.

Kayaşehir ziyaretinde Kayaşehir'i gezen Radyo D programcısı Adem Metan'da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında; "Yolunuz Nevşehir'e düşerse tepedeki tarihi kaleyi mutlaka ziyaret edin. Gerçekten harika olmuş. Emeği geçenleri tebrik ederim" ifadelerine yer verdi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.