banner461
banner195

Arabistanlı turist : “Erdoğan bizim de liderimiz”

Arabistan’da elektrik mühendisi olarak çalışan 32 yaşındaki Hashim Kanzi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sadece Türkiye’nin değil bütün İslam aleminin lideri olduğunu söyledi.Arabistan’dan Kapadokya’ya tatile gelen 32 yaşındaki...

Arabistanlı turist : “Erdoğan bizim de liderimiz”
17 Mayıs 2017 Çarşamba 09:59

banner143
banner134
Arabistan’da elektrik mühendisi olarak çalışan 32 yaşındaki Hashim Kanzi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sadece Türkiye’nin değil bütün İslam aleminin lideri olduğunu söyledi.
Arabistan’dan Kapadokya’ya tatile gelen 32 yaşındaki Hashim Kanzi, Kapadokya’da çekilen dizileri internet ortamında izlediğini ve çekilen bu diziler sayesinde Kapadokya’ya hayran kaldığını ifade ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan hayranlığının da Türkiye’ye gelmesinde büyük etken olduğunu ifade etti. Kanzi, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sadece Türkiye’nin değil tüm İslam aleminin lideri, bizimde liderimiz. Son yüzyılda İsrail’e dur diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın bu tavrı için tüm Araplara sesleniyorum. Gelin birlik ve beraberlik içinde Türkiye turizmine destek olalım Türkiye’yi gezmeye gidelim" dedi.
Nevşehir’e gelmeden önce Kapadokya bölgesinde çekilen yerli dizileri internetten izlediğini söyleyen Hashim Kanzi, "Bununla beraber Türkiye’ye karşı hayranlık duymaya başladım. Uzun zamandır Türkiye’ye gelmeyi planlıyordum. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan hayranlığım Türkiye’ye, Kapadokya’ya gelmemde büyük bir etken oldu. Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini gezmeye tüm Arap dünyasındaki insanları davet ediyorum. Türkiye’ye turizm noktasında son zamanlarda kısmen yaşanan sıkıntılarda destek olmalıyız” diye konuştu.
Otel sahibi Ömer Nair ise Arap turiste Kapadokya bölgesini tanıtan özel bir kitap ve yöresel hediyeler takdim etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.