banner177
banner195

Atalay Filiz Bakın Nerede Görüldü

Cinayet zanlısı Seri katil Atalay Filiz, Türkiye’nin dört bir yanından yapılan ihbarlara ve polis, MİT ve İnterpol’ün aramasına rağmen hâlâ bulunamadı. İstanbul’da öğretmen Fatma Kayıkçı’nın yanı sıra, Ankara’da 2 kişinin katil zanlısı olarak aranan Filiz, 14 gündür kaçıyor.

Atalay Filiz Bakın Nerede Görüldü

banner143
banner134
Filiz, son olarak İzmir'de kameralara takılmıştı. Kentte, polise çok sayıda ihbar geldi. Seri katil İzmir'de karış karış aranırken bu kez Adana'da da vatandaşlar 'Katili gördük' diye polise başvurdu.

Adana'da "155 Polis İmdat" hattına, Tuzla'da 2 çocuk annesi öğretmeni öldürdüğü öne sürülen Atalay Filiz'in kentte görüldüğü yönünde çok sayıda ihbarında bulunuldu. Polisi arayan bir kişi, Filiz'e benzeyen birinin Beyazevler Mahallesi Yalçın Park yakınlarındaki bir berberde tıraş olduktan sonra beyaz bir otomobile binip ayrıldığını iddia etti. 

TELSİZ ANONSUYLA EKİPLER UYARILDI

Haber merkezi de ihbar üzerine telsiz anonsuyla ekipleri uyardı. Anons üzerine park ve yakınlardaki Baraj Yolu çevresinde çalışma yapan ekipler, ihbar edilen kişiyle ilgili herhangi bir sonuca ulaşamadı. Filiz'in, merkez Sarıçam, Çukurova, Yüreğir ve Seyhan ilçelerinde farklı mahallelerde görüldüğü yönünde polise 40'a yakın ihbarda bulunulduğu öğrenildi.

Seri katil Atalay Filiz kimdir? Tüm Türkiye bu soruyu merak ediyor. Tespit edilen depoda gerekli izinlerin alınmasının ardından arama çalışması başlatıldı. Olay Yeri İnceleme ve Cinayet Büro ekipleri depo ve etrafındaki alanda delil arıyor. Bu arada deponun ne zaman ve hangi isimle kiralandığı da tespit edilmeye çalışılıyor. Olay Yeri İnceleme ve Cinayet Büro ekipleri depo ve etrafındaki alanda yaptığı aramada deponun küçük bir bölümünde kiralanan yerde bisiklet, çok sayıda kitap ve CD buldu. Deliller emniyete götürüldü.

ATALAY FİLİZ EN SON HABERLER

YENİ GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Atalay Filiz'e ait olduğu belirtilen yeni görüntü ortaya çıktı.

İstanbul Kaynarca’ da güvenlik kamerasına takılan kişinin kaldırımda sırt çantasıyla yürürken tedirgin bir şekilde arkasına bakması dikkat çekiyor.

KAYNARCA HATTI İNCELEMEDE

Atalay Filiz’i takibe alan polis, önce bir bavulu taşırken görüntülerini bulmuş, ardından aynı bavulla bir minibüse bindiğini belirlemişti. Bu görüntülerin şüphelinin kaçma anına ait olduğu ve Tuzla-Kaynarca hattında çalışan bir minibüse bindiği tespit edildi. Şüphelinin Kaynarca’dan Yalova’ya giden İDO seferlerini kullanma ihtimali üzerine, bu civardaki tüm kamera görüntüleri de incelemeye alındı. Zanlının görüntülerde taşıdığı bavulun içinde ceset bulunma ihtimalinin düşük olduğunu söyleyen yetkililer, bavulun ceset taşımak için çok küçük olduğunun tespit edildiğini ifade etti. Şüphelinin, öldürdüğü öğretmen Kayıkçı’nın cesedini gece saatlerinde başka bir yöntem kullanarak ormanlık alana atmış, ardından da bavulunu alarak kaçmış olabileceği üzerinde de duruluyor.

PATATES HAT KULLANIYOR

Zanlının araç kiralama ihtimaline karşı şirketler incelendi ancak bu yönde bir işlemin yapılmadığı anlaşıldı. Zanlının, 2 ayrı telefon kullandığını, bunların “patates hat” olarak isimlendirilen ve başkalarının kimlik bilgileri kullanılarak alınan hatlardan olduğunu belirleyen polis, kayıtları da mercek altına aldı. Buna göre eski marka telefonla kullanılan hat S.Ç. adlı kişiye aitti. Bu telefonu herkes biliyordu. Ancak kullandığı akıllı telefonu ise kimse görmemişti. Bu da bir kadının üzerineydi. Telefon kayıtlarına göre Atalay Filiz, öldürdüğü Fatma Kayıkçı ile sadece 2 kez telefonda görüşmüştü. Akıllı telefonla anlık iletişim uygulaması “WhatsApp” kullanan zanlının, bu şekilde kimlerle yazıştığı tespit etmeye çalışılıyor.

BAŞKA BİR CİNAYET DAHA İŞLEMİŞ OLABİLİR!

Olayla ilgili yapılan geniş çaplı soruşturmada polis, seri katil profili çizen şüphelinin, yine aynı bölgede başka cinayete karışıp karışmadığını araştırıyor. Atalay Filiz’in işlediğinden şüphelenilen cinayetlerden birinin, geçen şubat ayında Maltepe Cevizli’de bavul içinde bulunan bir kadın cesedi olayı olduğu belirtildi. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda yabancı uyruklu olduğu anlaşılan kadının kimliği tespit edilememiş, katili yakalanamamıştı.

‘BEN OLSAM YAKALANMAZDIM’

Soruşturmada, onlarca kişinin ifadesi alındı. Bunlardan biri de Atalay Filiz’in arkadaşlarından biriydi ve şunları söyledi: “Atalay okul yıllarında cinayet içerikli, korku filmleri izlemeyi çok sevdiğini söylüyordu. Filmlerdeki cinayete ilişkin detayları eleştiren biriydi. ‘Ben olsam bu cinayeti şöyle işlemez, böyle işlerdim. Ben olsam bunları yaptıktan sonra asla yakalanmazdım’ diyordu.”

Atalay Filiz’in başka bir arkadaşının verdiği ifade de şöyle: “Atalay Filiz çok bilgisayar oyunu oynuyordu. Kendini o kadar kaptırmıştı ki hayatı bir oyun olarak görüyordu.” Atalay Filiz’in arkadaşlarına “Hayat bir oyun. Ben de bir oyun kurguluyorum. Sonra da istediğimi bu oyundan eliyorum. Game over oluyorlar” dediği ifade edildi.

BİR SERİ KATİLİN PORTRESİ

Psikiyatr Prof. Dr. Özkan Pektaş, Atalay Filiz’in kurduğu arkadaşlıkları, alışkanlıkları, yıllıkta kendisi için yazılanları ve yaptıklarını değerlendirerek bir seri katilin portresini çıkardı. “Atalay’da gördüğümüz, anti sosyal kişilik bozukluğu. Gelişim aşamasında arızalı kişilik gelişimi göstermiş” diyen Pektaş, şu tespitlerde bulundu:

‘İKİ FARKLI ATALAY’

“Bununla beraber iz bırakmayan bir seri katilin hem IQ’sunun yüksek olması hem de ciddi bir entelektüel donanımının olması lazım. Atalay’da bu ikisini de gözlemleyebiliyoruz. Ben, yaptıkları ve yıllıkta yazılanlarda iki farklı Atalay görüyorum. İlki, Galatasaray Lisesi’nde öğrenciyken yatılı kalması ve orada bütün kişiliğini ifşa etmesi. Yıllıkta da arkadaşlarının yazdıkları, Atalay’da vahşi bir dürtünün olduğunu gösteriyor. Sonrasında içine kapanmış. Bu da cinayet işlemeden önce lisedeki arkadaşlarına karşı ne kadar kendi kişiliğini açtıysa, cinayetlerden sonra kişiliğini gizlemiş. Her şeyi kontrol etme kapasitesine ve zekâya sahip anti sosyal bozukluğa sahip kişilikler, genelde bebek yüzlü ve herkesin güvenini sağlayabilen kişiler olurlar. Bir anda kişilikleri iyiden kötüye geçebilir. Hızlı mod değiştirip farklı davranabilirler... Kendi içlerinde ceza hukukları olduğu için işledikleri suçlardan vicdan azabı duymazlar ve intihar etmezler. Haklılıklarını her gittikleri yerde ispatlamaya çalışırlar. Evinden çıkan bulmacalara baktığımızda sürekli zekâsını sınadığını görüyoruz. Sıkıntısını gidermek için bunu ritüel halinde de yapıyor olabilir, ama genellikle zekâlarını sınamak için bu tür akıl oyunları oynarlar.”

EV ARAMIŞ, ALIŞVERİŞ YAPMIŞ

Tüm Türkiye’de aranan Atalay Filiz ile ilgili ihbarlar da gelmeye başladı. Polisi arayan bir tur otobüsü şoförü, Atalay Filiz’in Edirne’nin İpsala İlçesi yakınlarında olduğunu söyledi. Bunun üzerine Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. İstanbul polisiyle koordineli yapılan çalışmada, Keşan ile Yunanistan arası çalışan tur otobüsü şoförünün ifadesine başvuruldu. Şoför, Atalay Filiz’in 31 Mayıs günü otobüsüne bindiğini ifade etti. İsmi açıklanmayan otobüs şoförünün, “Keşan’dan aldığım yolcularla yola çıktım. Otobüste çok kişi yoktu. Yaklaşık 7 kilometre sonra bu kişi bana, ‘Dur burada ineceğim’ dedi. Baktım, boş bir arazi. Şaşırdım. İnmek isteyince ben de durdum. Sonra yoluma devam ettim” diye ifade verdiği öğrenildi. Bu iddia üzerine polis, şoförün gösterdiği yerde arama çalışması başlattı. Atalay Filiz’in Yunanistan’a kaçma ihtimali üzerine Edirne’nin İpsala, Keşan ve Meriç ilçelerinde geniş çaplı aramalar yapılıyor.

Çocuklarını almak için evden çıktı, ayakkabısından kan izleri tespit edildi!

GÜNLÜK EV KİRALADI

Polise gelen ihbarlar arasında Atalay Filiz’in İzmir’de görüldüğü de öne sürüldü. Yanında biri küçük 3 valiz bulunan Atalay Filiz’in, bir markete girip alışveriş yaptığı, ardından da kontörlü telefon sorduğu iddia edildi. İddialar üzerine polis, marketin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Buca’da marketten alışveriş yapan katil zanlısının gittiği kafeteryada 4 saat geçirdiği, günlük ev kiralayan kişileri aradığı da iddialar arasında. Görgü tanıklarının ifadesine göre, Atalay Filiz’in telefondaki kişiye “Evde bugün kesin kalacağım, ama beğenirsem 2-3 gün daha kalabilirim” dediği öğrenildi.

Yapılan ihbar ve ortaya atılan iddialar üzerine polis, Atalay Filiz’in bulunması için kentin her noktasında arama yaptı. Günlük ev kiralayan kişilerle bağlantıya geçildi; insan tacirlerinden yardım alma ihtimali üzerine de inceleme başlatıldı. Ayrıca, jandarma ve Sahil Güvenlik ekipleri de uyarıldı.

‘ELENA VE OLGA YAKIN ARKADAŞTI’

Olga’nın bir arkadaşı, Habertürk’e konuştu ve şu bilgileri verdi: “Atalay Filiz ile Olga ve Elena, 2008’de Paris’teki lise değişim programında tanıştı. Atalay, 2010’a kadar Paris’te kalırken, Olga ile internet üzerinden görüşmeyi sürdürdü. Yolları 2010’da bir kez daha kesişti. Olga ve Elena, bu sefer üniversite için Paris’e gitti. 2 genç kız, o sıralarda yakın arkadaşı Göktuğ Demirarslan’la aynı evde kalan Atalay Filiz ile tekrar bir araya geldi. 4 genç, aynı evi paylaşıp kirayı bölüştü. Atalay ve Olga’dan sonra Göktuğ da Elena ile sevgili oldu. 1 yıl sonra anlaşmazlık sonucu Göktuğ ile Elena başka bir eve taşındı. Atalay Filiz, Göktuğ ve Elena’yla Fransa’da hiç görüşmedi. Ta ki Eylül 2013’te Ankara’da işlenen korkunç cinayete kadar.”

‘OLGA, ATALAY’DAN AYRILMAK İSTİYORDU’

Bu arada Ağustos 2011’de Olga, Atalay Filiz’in daveti üzerine Türkiye’ye gitti ve 1 hafta Fethiye’de kaldı. Bu süreçte Olga, Atalay’ın evinde kaldı. Anne ve babasıyla tanıştı. Sonra ikili Güney’de tatil yaptı. 31 Ağustos’ta Olga Türkiye’den ayrılıp Paris’e döndü. Olga, bana ve diğer arkadaşlarına Atalay’dan ayrılmak istediğini söylüyordu. Tatilde Atalay’ı daha iyi tanıdığını ifade ediyor, kültürel uyuşmazlık yaşadığından şikâyet ediyordu. Bundan birkaç ay sonra, Aralık 2011’de Olga ortadan kayboldu ve bir daha izine rastlanmadı.”

‘SAKİN BİR ÇOCUKTU, TEK SUÇLU ATALAY’

Atalay Filiz tarafından öldürüldüğü düşünülen ve Aralık 2011’den bu yana kayıp olan Olga Seregina’nın Rusya’da yaşayan annesi Lyu Seregina da Habertürk’e konuştu. Seregina, “İyi huylu ve sakin bir çocuktu. Sadece internet üzerinden görüştük. Kızımın kaybolmasıyla ilgili süreçte tek suçlu Atalay... Başından beri onun öldürdüğünden şüpheleniyordum” dedi. Atalay Filiz ile 2008’de tanıştığını söyleyen Lyu Seregina, “Atalay bize çok yardımcı oldu. Paris’te evi ayarladı. Sonrasında da kızımla sevgili oldular” diye konuştu. Atalay’ın Olga’yla sevgili olduktan sonra Rusça öğrenmeye başladığını da kaydeden anne, “İyi huylu ve sakin bir çocuktu. Sonrasında Fransa’dayken de Skype üzerinden görüşmeye devam ettik. Ona Rusça öğrettim. Geliştirmek için Skype üzerinden sürekli benimle konuşuyordu” ifadesini kullandı.

ABLA KONUŞMADI

Kardeşinin ne zaman Atalay’la tanıştığı, ne zaman aralarının bozulduğu ve aralarında gizli bir aşkın bulunup bulunmadığı yönündeki sorulara genç kadın yanıt vermedi. Natalia Radchikova, “Bu soruları resmi makamlara yöneltin. Onlar cevaplayamadığı takdirde, resmi yollarla haberleşelim” dedi.

ATALAY’IN BABASI İLHAN FİLİZ HENÜZ ORTAYA ÇIKMADI

Katil zanlısı Atalay Filiz’in halen THY’de görev yapan babası İlhan Filiz ise henüz ortaya çıkmadı. Türk Hava Kuvvetleri’nde pilotluk görevinden sonra emekli olup THY’de çalışmaya başlayan İlhan Filiz, İstanbul Gaziosmanpaşa’daki evine de 2 haftadır uğramamış. İlhan Filiz’in, 1992’de yüzbaşı rütbesi ile it dalaşı sırasında bir Yunan uçağının düşmesine neden olduğu ortaya çıktı. 2006’da basına yansıyan iddialara göre İlhan Filiz ve bir başka Türk F-16 uçağı, kendilerini taciz eden 2 Yunan Mirage F-1C uçağı ile it dalaşına girdi. Yunan uçaklarından biri, denize doğru dalış yaparak peşindeki Yzb. İlhan Filiz'in komutasındaki uçağın denize çakılmasını sağlamaya çalıştı. Ancak Yunan uçağı manevra yapamadı ve denize çakıldı. Pilot hayatını kaybetti.

LİZBON ŞAŞIRTMA OLABİLİR

Ankara’da 2013’te TÜBİTAK’ta çalışan Göktuğ Demirarslan ile onun Rus sevgilisi Elena Radchikova’yı öldüren Atalay Filiz’in Portekiz’e gittiği iddiaları da araştırıldı. Polise göre Atalay Filiz hiç Portekiz’e gitmedi, kayıt bilgileri sahteydi ve amaç zanlının yurtdışına kaçtığı izlenimi vermekti. Polis bu yönde de araştırmalarını sürdürüyor. Polis, Atalay Filiz’in 2011’de Fransa’da kaybolan Rus sevgilisi Olga Seregina ile ilgili sır perdesini de çözmeye çalışıyor. Rusya tarafından Interpol’e kayıp başvurusu yapılan Seregina’nın 17 Aralık 2011’den bu yana kayıp olduğu bildiriliyor. Polisin tespitlerine göre, Olga en son erkek arkadaşı ile görüştü. Atalay Filiz’in kimliğini belirleyen polis, Fransa’dan resmi yollarla çıkış yapmadığını tespit etti. Fransa, Atalay Filiz için sarı bülten çıkardı.

Seri katilin babası konuştu

Pilot olan İlhan Filiz, oğlunun psikolojik durumundan sıkıntılarına, kendisiyle görüşüp görüşmediğinden deponun parasını kimin ödediğine kadar onlarca soruya cevap verdi. Baba Filiz, polisin sorularını, "Oğlumla uzun süredir görüşmüyorum. Durumundan ben de haberdar değilim" şeklinde yanıtladı.

Aralarında tarih öğretmeni Fatma Kayıkci'nin de bulunduğu 3 kişinin öldürülmesi olayıyla ilgili aranan katil zanlısı Atalay Filiz'in babası İlhan Filiz, polis tarafından saat 15.00 sıralarında Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

İl dışında olduğu için bugün ifadesi alınan İlhan Filiz'e oğluyla ilgili onlarca soru soruldu. Cinayet Bürosu'nun deneyimli dedektifleri, İlhan Filiz'e, oğlunun psikolojik durumundan, kendisiyle görüşüp görüşmediklerine kadar pek çok soru yöneltti.

İlhan Filiz'in, polislerin sorularına, "Oğlumla uzun süredir görüşmüyorum. Durumundan ben de haberdar değilim" şeklinde yanıtlar verdiği öğrenildi.

İFADE YAKLAŞIK 5 SAAT SÜRDÜ

İlhan Filiz'in ifade verme işlemi yaklaşık 5 saat sürdü. Baba Filiz, Hadımköy'deki depoyla ilgili de bilgi verdi. İlhan Filiz, Ankara'ya tayini çıktığı zaman, 2012 Aralık ayında depoyu kendisinin kiraladığını, buraya oğlunun eşyaları ve kitapları ile bisikletini koyduklarını, ancak bugüne kadar gidip o eşyaları almak için fırsat bulamadıklarını söyledi.

HANGİ SORULAR YÖNELTİLDİ?

İşte, İlhan Filiz'e sorulan sorulardan bazıları:
"-Oğlunuzun psikolojik durumu hakkında ne biliyorsunuz?
-Atalay, zor zamanlarda nerelere gider?
-Samimi olduğu kişiler var mı?
-Oğlunuzun bildiğiniz bir sıkıntısı var mıydı?
-Oğlunuzun sizinle arası nasıldı?
-Oğlunuzla en son ne zaman görüştünüz?
-Hadımköy'de kiralanan deponun parasını kim ödüyordu?"

Atalay Filiz'in annesi oğlunu anlattı!

İstanbul Tuzla’da öğretmen Fatma Kayıkçı’nın yanı sıra 3 yıl önce Ankara’da işlenen 2 cinayetin zanlısı Atalay Filiz’e ilişkin her geçen gün yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. Fatma öğretmen cinayetinin ardından güvenlik kameralarına takılan ‘seri katil’in bir sırt çantası ve sürüklediği bir valizi bulunuyordu. Eski kıyafetleri ve uzamış saçlarıyla İzmir’e kaçan Atalay Filiz bu kentte ise bambaşka halde görüntülendi.

29 Mayıs sabahı 09.25 sıralarında İzmir'de bir internet kafede kameraya yakalanan şüphelinin üzerindeki eskimiş montu attığı ve yeni kıyafetler giydiği görüldü. En dikkat çeken ayrıntı ise yanındaki 3'üncü bavul oldu.

BAVULUNDA YAŞAM MALZEMESİ OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR

Polisin araştırması, 3'üncü bavulla ilgili önemli bilgileri ortaya çıkardı. Buna göre, Atalay Filiz yeni bavulunda su, konserve, peynir, ekmek gibi yiyecek-içeceklerin yanı sıra battaniye bulunduruyor. Ormanlık alan veya gizlenebileceği bir bölgeden uzun süre çıkmamayı düşündüğü için bu yaşam malzemelerini satın aldığı belirtiliyor.

28 MAYIS GÜNÜ NE YAPTI?

Ayrıca polis, Atalay Filiz'in hiçbir yerde görüntüsüne ulaşılamayan bir günün sırrını çözmeye çalışıyor. 27 Mayıs günü saat 18.30 sıralarında Kaynarca'da Ankara otobüsüne bindiği tahmin edilen şüphelinin indiği Kaynaşlı'dan İzmir'e geçtiği belirtiliyor. İzmir'de 29 Mayıs sabahı görüntülendiği için de 28 Mayıs'ta ne yaptığı araştırılıyor.

POLİS GÜNLÜK EV KİRALAYANLARIN DİKKATLİ OLMASINI İSTEDİ

Atalay Filiz'in 2013'te Ankara'da çocukluk arkadaşı TÜBİTAK çalışanı Göktuğ Demirarslan ile sevgilisi Elena Radchikova'yı öldürdükten bir ay sonra Kütahya'da ele geçirilen aracında peruk ve makyaj malzemeleri bulunmuştu. Polis, şüphelinin yine benzer yöntemle kılık değiştirerek kaçmaya çalışabileceğini de değerlendiriyor. Polis, ayrıca İzmir'de günlük ev kiralayanların dikkatli olmasını istedi.

5 BİN İHBAR GELDİ

Atalay Filiz'in yakalanması için ihbar hattı kuruldu. Bir evde saklandığı ve dışarı çıkamadığı düşünülen şüpheliyi görenlerin 0212 214 40 30 numaralı hattı arayıp bilgi vermeleri istendi. Güvenlik güçlerinin çevredeki balıkçı ve küçük tekne sahiplerini de uyardığı öğrenildi.

ANNESİ BÖYLE ANLATTI

Polis, MİT ve jandarma ekiplerinin yakalamak için seferber olduğu Atalay Filiz'in 2013'te Ankara'da işlediği 2 cinayetin ardından ailesinin poliste verdiği ifade tutanaklarına ulaşıldı. Oğlunun içe kapanık, hayatını ve arkadaşlarını paylaşmayan bir çocuk olduğunu belirten anne, oğluyla arasındaki bir diyaloğu örnek gösterdi:

"Bana Ankara'daki ortamından ve arkadaşlarından pek söz etmezdi. Bir gün okul hayatını ve arkadaşlarını merak edip 'Ankara'daki arkadaşlarından hiç bahsetmiyorsun. Sana ulaşamadığımda iletişim kurabileceğim bir arkadaşının ismini ve numarasını verebilir misin?' diye sordum.

"BANA ARKADAŞLARIMI SORUP DURMA"

Bunun üzerine 'Ayşe, Ahmet desem sanki tanıyacaksın. Okuldan arkadaşlarım var ama ne yapacaksın. Kimseyle konuşmanı istemiyorum. Bana arkadaşlarımı sorup durma' dedi."

"EN ÇOK DEDESİNİ SEVERDİ"

Atalay'ın ailesiyle ilişkilerinin zayıf olduğunu dile getiren anne, "Atalay en çok O. dedesini severdi. Onu bile çok arayıp sormaz, bayramlarda arasa bile konuşmayı kısa tutardı. Benimle de çok konuşmaz, doğru düzgün telefon bile kullanmazdı" diye konuştu.

İŞTE BİLİNMEYEN HAYAT HİKAYESİ

Türkiye'nin günlerdir konuştuğu Atalay Filiz'in pilot babası İ.F. de emniyetteki ifadesinde oğlunun bilinmeyen hikâyesini şöyle anlattı:

"Atalay'ın bir kız kardeşi var. Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra Fransa'ya gitti. 2006-2011 arasında Paris'te biyoloji ve genetik alanlarında lisans ve yüksek lisans yaptı. 2011'de Türkiye'ye döndü. Aynı yıl içinde İsviçre'ye gitti, 1 yıl boyunca eğitim vizesi için orada yaşadı. 2012'de bir üniversiteye doktora için yaptığı başvuru kabul edildi, Ankara'ya yerleşti. 2013 yılı eylül ayına kadar Ankara'da kaldı. Onunla en son Göktuğ Demirarslan ve sevgilisi Elena Radchikova'yı öldürmeden 2 gün önce görüştük. O günden sonra tüm aileyle irtibatı kesildi."

TELEFONLARINI CİNAYETTEN 1 SAAT ÖNCE KAPATMIŞ

Cinayet sonrası İzmir'e kaçan Atalay Filiz'in 2 cep telefonu kullandığı ortaya çıkmıştı. Şüphelinin, kimsenin bilmediği ve sadece WhatsApp uygulamasını kullandığı cep telefonu ile çevresinin bildiği eski telefonunun dökümlerine ilişkin inceleme de sürüyor. Bu kayıtlara göre şüpheli Fatma öğretmeni öldürmeden 1 saat önce 2 telefonu da kapattı. Bu bilgi de cinayeti planlı işlediği görüşünü destekliyor. Polis Filiz'in çarşambadan sonra sokağa çıkmadığını düşünüyor. Filiz'in yurtdışına kaçmadığını belirten bir yetkili, "İzmir'in dışına çıkmış bile olsa çarşamba gününden beri sokağa çıkma cesaretinin kalmadığını düşünüyoruz. Sokağa kılık kıyafet değiştirerek çıkacak. Son birkaç gün içinde evini kiraya veren aileler önemli" dedi.

"GEMİYLE YURTDIŞINA NASIL ÇIKILIR?" DİYE SORMUŞ

Soruşturma kapsamında Atalay Filiz'in Tuzla'da yaşarken çevresinde olan kişilerden de yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şüphelinin, Fatma Öğretmen'i öldürmeden kısa süre önce Tuzla'da armatörlük yapan bir arkadaşına "Gemiyle yurtdışına nasıl çıkılır?" diye sorduğu ve detaylı bilgiler aldığı belirtildi. 'Seri katil'in uzun süredir yurtdışına kaçmayı düşündüğü ve planlar yaptığı iddia edildi.

PARMAK İZLERİ ÖRTÜŞTÜ

Firari şüpheli Atalay Filiz'in İzmir'deki internet kafede kullandığı bilgisayardan alınan parmak izinin, Fatma Öğretmen'i öldürdüğü evdekilerle örtüştüğü de belirlendi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.