banner461

Avanos'da Kanalizasyon Hatları Temizleniyor

Kanalizasyon hatlarının çöp olarak kullanılması ve bilinçsizce atılan yabancı maddeler sonucunda kanallar da bir takım arızalar oluşuyor.

banner503
Avanos'da Kanalizasyon Hatları Temizleniyor
03 Haziran 2016 Cuma 10:57

banner143
banner134
Kanalizasyona atılan yabancı maddeler kanalizasyon hatlarını, cadde ve sokaklara atılan çöpler ise yağmur drenaj hatlarını tıkayarak arızalara sebebiyet veriyor.
Bu nedenle Avanos Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çarşı merkezindeki logarlarda temizlik çalışması başlattı. Kanallarımızın sistemli bir şekilde çalışmasına karşın, kanalizasyon borularının içerisine atılan temizlik bezi, çocuk bezi, ıslak mendil, iç çamaşırı, taş, ot… harç parçaları gibi maddeler tıkanıklığa neden olan başlıca sebeplerdir.
Yabancı maddelerden kaynaklanan bu tıkanıkların hem vatandaşı hem de Belediye ekiplerini zor durumda bırakabileceği göz önünde bulundurularak bu olumsuzlukları minimuma indirmek için kanallarımızı çöp olarak kullanmamak gerekiyor.
Avanos Belediyesi olarak bizler atık su artıma tesisimizi ve hatlarımızı temiz tutmak için özenle çalışıyoruz. Kanalizasyon hatlarımızı temiz tutmak için vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.