banner461
banner195

Avanos Kaymakamlığı'ndan Çok Özel Anneler Günü Etkinliği

Avanos Kaymakamlığı Anneler günü nedeniyle düzenlediği etkinlikle annelerimizi unutmadığını gösterdi.

Avanos Kaymakamlığı'ndan Çok Özel Anneler Günü Etkinliği
09 Mayıs 2016 Pazartesi 16:59

banner143
banner134
Kapadokya Sofrasında cumartesi günü saat 10.00’da başlayan programda Avanos’un özel anneleri özenle ağırlandı.
Programı organize eden Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan’ın eşi Meltem Eldivan annelere hitaben duygulu bir konuşma yaptı.
Programda annelere hediye olarak gül ve şal verildi.
Meltem Eldivan davetli annelerin masalarını tek tek dolaşarak hem annelerle ilgilendi hem de isteklerini not aldı.
Programa katılan anneler evlerinden Kızılırmak Tur tarafından alınarak programın düzenlendiği mekana getirildi. Anneler program bitiminde yine aynı servislerle evlerine uğurlandı.
Anneler kendilerine gösterilen ilgiden dolayı zaman zaman duygulu anlar da yaşadı.

 
Avanos Kaymakamı Mustafa ELDİVAN Himayelerinde, Meltem ELDİVAN ev sahipliğinde Şehit ve Gazi Aileleri, yetim ve engelli çocuk sahibi anneler Anneler Gününde kahvaltıda bir araya geldi.

Kapadokya Sofrasında Yapılan Kutlamalar Şehitlerimi,z ve Türk Büyüklerine Saygı Duruşu ve İstiklala Marşının Okunmasıyla başladı.

Kahvaltıya;Avanos  Kaymakamı Mustafa ELDİVAN eşi Meltem ELDİVAN, Avanos Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Nihal OSAN, Avanos Noteri Canan KAPTAN, Avanos Emniyet Müdürü eşi Serpil TURĞUT Avanos Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Burcu PEKSARI   ve Avanos Merkez , Köy ve Kasabalardan anneler katıldı. Sıcak bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda Avanos Kaymakam Eşi Meltem ELDİVAN  kısa bir konuşma yaptılar. Kahvaltıya katılan annelere hitaben Meltem ELDİVAN ; “Öncelikle bütün annelerimizin anneler gününü en kalbi duygularla kutlarım. Sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sizler bizlerin baş tacısınız. Bu anlamlı günde davetimizi kırmayıp geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” Anne Olmak Biyolojik bir durum değildir, Pisikolojik bir Durumda değildir. Annelik bir Ruhtur, bir şuurdur, Annelik yürektir, Kadına bahşedilen ama Erkeklerde bulunmayan en büyük meziyetin başında annelik gelir. Anne olabilmek ve bu meziyetlerle Donatılmak Ne  Kadar Güzel Bir Duygudur. Anne O Kadar Değerlidirki Peygamber Efendimiz Cennet Annelerin Ayağı Altındadır  diye buyurmuştur. Annelerimiz İlk ve Ebediyen Öğretmenlerimizdir. Öğretmenlik Görevleri hayat boyunca Devam etmektedir.  Kadına ve Çocuğa Şiddet Maalesef günümüzde çok Rastladığımız Problemlerdendir.
Devletimizin aldığı tedbirler ve Cezalarla Bu sorun giderek azalmaktadır.  Bu Özel günde Vatanımızın savunmasında Şehitlerimizide unutmadık  Onların Manevi huzurunda Onların Anneleri Bizimde Annelerimizdir Onların Ellerinden Öpüyorum  Bugün Burada  yapmış olduğumuz Toplantıya Katılımlarınızdan dolayı tekrar Teşekkür eder Bütün Annelerin Anneler gününü Kutlarım dedi.

Kahvaltıya katılan annelere çam sakızı çoban armağanı birer hediye takdim eden  Meltem ELDİVAN annelerle yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti, Sorunlarını tek tek Dinledi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.