banner461
banner195

Avanos'ta Piknik Masaları Mesire Alanlarına Taşınınca Tepkiler Gecikmedi

Nevşehir'in Avanos ilçesi Kızılırmak kenarındaki yürüyüş alanlarında bulunan piknik masaları boş alanlara taşındı.

Avanos'ta Piknik Masaları Mesire Alanlarına Taşınınca Tepkiler Gecikmedi
06 Ağustos 2016 Cumartesi 01:15

banner143
banner134
Avanos'ta ırmak kenarlarındaki Piknik Masaları Mesire Alanlarına Taşınınca vatandaşlardan tepki gecikmedi. Özellikle Avaanos'u özel kılan KızıIırmak boyu kordonunda günün yorgunluğunu atmak isteyen ve ırmağın karşılıklı iki tarafında da ailelerin oturup piknik çaylarını içerek stres attıkları mekanlardan masaların kaldırılması vatandaşları sinirlendirdi.

FİB Haber merkeimize şikayetlerini dile getiren vatandaşlarımız; Belediyeler öncelikle insanlara hizmet için vardır. Sırf karşısında bulunan paralı piknik alanına insanları götürmek için mi bu uygulama yapıldı ? Yoksa 3-4 piknik masası yapmaya gücünüz mü yetmedi? Eğer eski uygulamaya geçmesseniz ve buna bir çözüm bulmazssanız Avanos'a bir daha gitme konusunu yeniden gözden geçireceğiz diyorlar.

Bu uygulamanın mantıklı bir gerekçesini öğrenmek isteyen Vatandaşlar Avanos Belediyesinden şimdi cevap bekliyor.

Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından çarşı merkezi bölgesinde, Kızılırmak kenarındaki yürüyüş alanlarında bulunan piknik masaları boş alanlara taşındı.
Çarşı merkezindeki gezinti alanlarına oturma bankları, mesire alanlarına ise piknik masaları yerleştirildi. Vatandaşlar yeme içme ve piknik mahiyetindeki faaliyetlerini piknik alanı ve mesire alanlarında, oturma, gezinti ve dinlenme faaliyetlerini ise gezinti alanlarında yapabilecekler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hüseyin - 2 yıl önce
Bu uygulama aslında doğru olmuş; o alanlarda ki yaratılan kirliliği gelip haber yapsanız sizde hak verirsiniz...
Avatar
Vatandas - 2 yıl önce
Masalarin kaldirilmasindan herkes muzdarip fakat sebebi cok belli vatandas okarak yedigimizin kabini pisligini birakip gidersek 1 belediye degil 2 belediyede olsa altindan kalkamaz.Herkes temiz tutmaliydi oturdugu yeri