banner461
banner195

Avanoslular İçme Sularını Ürgüp'ten Götürüyor

Avanos'ta ikamet eden vatandaşlar, evlerinde kullandıkları içme suyunu Ürgüp'ün sokak çeşmelerinden doldurarak götürüyor.

Avanoslular İçme Sularını Ürgüp'ten Götürüyor
27 Ağustos 2016 Cumartesi 15:44

banner143
banner134
Avanos'ta yaşayan bazı vatandaşlar, İçme sularını Ürgüp'e gelerek bidonlara doldurup evlerinde tüketiyorlar.
Ürgüp'ün tamamen yenilenen içme suyu hattının ardından Mazı-Bozbel Mevkiinden gelen, laboratuar sonuçlarına göre gerek konut çeşmelerinden alınan numunelere göre, gerekse sokak çeşmelerinden alınan numunelere, depo giriş ve çıkışlarından alınan numunelere göre tüm değerleri dünya standartlarının üzerinde olan içme suyunu Avanos'taki evlerinde, çay, yemek ve binimum su ihtiyaçlarını gidermek için Ürgüp'ten temin ettiklerini belirten Avanos'lu bir vatandaş, "Geçmiş yıllarda Avanos'tan Ürgüp'e geldiğimizde yollardan geçerken altyapı çalışmaları sırasında bozulmuş yollar nedeniyle zaman zaman serzenişte bulunurduk, bugün gelirken gördüm, bir çok iş makinası o geçtiğimiz yolları sıcak asfalt yapıyormuş. Gelin görün ki bugün yine içme suyu doldurmaya Ürgüp'e geldik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.
Ürgüp'e ulaşan su, tamamen yenilenen polietilen borularla, tamamı yenilenen ve yeni inşa edilen depolardan çeşmelere ulaşıyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.