banner461
banner195

Bacalarınızı Mutlaka Temizletin

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü baca temizliği çalışmalarına 1 Ekim 2016 Cumartesi gününden itibaren 3 kişilik bir ekip tarafından başlayacak.

Bacalarınızı Mutlaka Temizletin
29 Eylül 2016 Perşembe 13:33

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü baca temizliği çalışmalarına 1 Ekim 2016 Cumartesi gününden itibaren 3 kişilik bir ekip tarafından başlayacak.
 
Bacalarda katmerleşen kurumların, sobaların yakılmaya başlanmasıyla birlikte yüksek ısı nedeniyle erime ve buna paralel olarak da  alev almasıyla ortaya çıkan ve kimi zaman ev ve çatı katlarının da yanmasına neden olduğu gerçeğinden hareket eden Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, baca temizliğinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla çalışmalar yürütüyor.
 
Yılda en az 1 kez bacaların temizletilmesi gerektiğini belirten Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri,  temizletilmeyen bacaların yangın oluşumunun ana etkenleri arasında yer almasının yanı sıra,   ani ölümlere de neden olan Karbonmonoksit gazı zehirlenmesine yol açtığı uyarısında bulundular.
 
Vatandaşların bacalardan kaynaklı yangınlar ile karşı karşıya kalmamaları için mutlaka soba ve kalorifer yakılmadan bacalarını temizletmelerinin zorunlu olduğunu vurgulayan ilgililer, temizletilmeyen bacalarla meydana gelebilecek yangınların önüne geçebilmek amacıyla Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından 3 kişiden oluşturulan Baca Temizlik Ekibinin 1 Ekim 2016 Cumartesi gününden  itibaren baca temizleme çalışmalarına başlayacağını ifade ettiler.
 
Yetkililer, vatandaşların Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün   110nolu telefonunu aramak suretiyle, baca temizliği yaptırabileceklerini belirttiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.