banner461

Başkan Aktürk: "Aşkınan Çalışan Yorulmaz!"

Etkili olan kar yağışı ile birlikte her kış sürücülere adeta kabus yaşatan Ürgüp (Çatalkaya) Üç güzeller yolu ve ilçe girişinde kar temizlik ve tuzlama çalışmaları aralıksız sürüyor.

banner503
Başkan Aktürk: "Aşkınan Çalışan Yorulmaz!"
13 Şubat 2020 Perşembe 23:55

banner143
banner134

Etkili olan kar yağışı ile birlikte her kış sürücülere adeta kabus yaşatan Ürgüp (Çatalkaya) Üç güzeller yolu ve ilçe girişinde Ürgüp Belediyesi ve Karayolları ekipleri kar temizlik ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Karla mücadele çalışmalarını an be an sahada takip eden Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, "Ürgüp için çalışan hiç yorulmaz.“ diyoruz. Kıymetli hemşehrilerimiz, sizler için burdayız." dedi.

KARAYOLLARI SORUMLULUK BÖLGESİ DE ANLIK TAKİP EDİLİYOR

Karayolları ulaşım ağında yer alan başta Ürgüp üç güzeller mevki olmak üzere, ilçe genelindeki tüm yollar Ürgüp Belediyesi kar mücadele ekipleri tarafından anlık olarak kontrol ediliyor.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk’e anlık raporlanan yollardaki çalışmaları takip ederek, vatandaşlardan gelen talepleri de hızlıca çözüme kavuşturuyor.

Yazı bir ayrı, kışı bir ayrı güzel Ürgüp’e hizmet etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Aktürk, hem Karayolları ekiplerini hem Ürgüp Belediye ekiplerini üstün başarıları nedeniyle tebrik ettiğini ifade etti.

Ürgüp Belediyesi, etkisini yoğun olarak gösteren kar yağışıyla birlikte temizleme, tuzlama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kent içinde ve mahallelerdeki ulaşımı aksatmamak için yoğun çaba sarf eden belediye ekipleri, iş makineleri ile kar temizleme çalışmalarını başarıyla sürdürüyor.

Gece başlayan kar ile birlikte sabah saatlerinde vatandaşların mağduriyet yaşamaması için tüm ekiplere talimat veren Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, “Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler, gece demeden gündüz demeden kar ile mücadelede üstün başarı sağladı. Bizlere vatandaşlarımızdan gelen geri dönüşler çalışma azmimizi arttırıyor. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ürgüp’e ve Ürgüplüye hizmet etmek bizlere mutluluk veriyor.” Dedi.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Ürgüp’te soğuk hava ve kar yağışının etkisinde olan sokak hayvanları da unutulmadı.

Ürgüp Belediyesi ekipleri ilçe genelinde bulunan sokak hayvanları mama istasyonlarına mama ve su takviyesi yaptı.

Kar yağışıyla birlikte yem bulmakta zorlanan kuşlar için de belirli noktalara yem bırakıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.