banner461
banner195

Bayram Öncesi Çocukları Sevindirdiler

Nevşehir'de aktif olarak faaliyet gösteren Semerkand Derneği, Ramazan ayındaki faaliyetlerine bu yıl bir yenisini daha ekledi.

Bayram Öncesi Çocukları Sevindirdiler
29 Haziran 2016 Çarşamba 12:35

banner143
banner134
Nevşehir'de aktif olarak faaliyet gösteren Semerkand Derneği, Ramazan ayındaki faaliyetlerine bu yıl bir yenisini daha ekledi.

Semerkand alt birimi olan Nakşin Birimi, yürüttüğü çalışma ile “Bayramda Bir Çocuk da Sen Sevindir”  kampanyası sonucu, hayırseverlerin katkıları ile 5-12 yaşlar arası  kız ve erkek çocuklar için özenle hazırlanan 204 adet hediye bayram paketini ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırdı. İçeriğinde, iç çamaşırdan dış giyime, takke ve baş örtüsünden ayakkabıya kadar 8 parçadan oluşan paketler sayesinde çocukların yüzlerinde tebessüm oluşmasına vesile oldu.

Nakşin sorumlusu Mehmet YILDIZ, kendilerine katkıda bulunarak destek olanlara teşekkür ederek, hayırseverlerin katkıları ile her yıl bu çalışmaların artarak devam etmesi arzusunda bulunduklarını ve bunun için gerekli gayretin gösterileceğini belirtti.

Efendimiz (S.A.V) bir hadislerinde şöyle buyurmaktalar; “Cennette ferahlık ve sevinç evi denilen öyle gösterişli bir yer vardır ki, oraya yalnız çocukları sevindirenler girebilir”. Allah (C.C.) yardımda bulunanlardan ve emeği geçenlerden razı olsun.

 
 
  

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gökhan - 2 yıl önce
İslam sağ elinin verdiğini sol el görmeyecek anlayışına sahipken bu nedir Allah aşkına.
Avatar
ZEKERİYA - 2 yıl önce
ÖRNEK DAVRANISINIDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİŹ. ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN.YARDIM PAKETLERINIZİN GÜN GEÇTİKÇE ARTMASI DİLEĞİYLE.