banner461
banner195

Beyaz Perdenin Patileri Özel Gereksinimli Çocuklarla Buluştu

Sponsorluğunu bir sigorta firmasının yaptığı, Yağmur Çocuklar Rehabilitasyon merkezinin özel gereksinimli çocukları; “Sokak Köpekleri Bal ile Betty” filminin yıldızı “Bal ve Betty” isimli sevimli patiler ile buluştular.

Beyaz Perdenin Patileri Özel Gereksinimli Çocuklarla Buluştu
16 Haziran 2016 Perşembe 18:16

banner143
banner134
Sokak köpeklerinin dramını ve hayvan sevgisini konu alan  Filmin kahramanları olan köpekler çocuklar tarafından bol bol sevildiler.  Bir süre köpekleri seven çocuklar sonrasında filmi izlemek için sinema salonuna geçtiler. Çocukların beklenenin aksine çıt çıkarmadan filmi izlemesi öğretmenlerini şaşırttı. 
 
Daha önce Samsun Bafra’da yapılan galaya 10 özel gereksinimli çocukları davet ettiğini söyleyen yönetmen Fedai Çakır; “Bafra galamıza özellikle 10 tane özel çocuğumuzu davet ettik.  En arka tarafa oturan bu çocuklarımızın gala gösterimi sırasında özellikle film de rol alan köpekler ve çocuklarla beyaz perde üzerinden iletişime geçtiğine şahitlik ettim. Bu gün burada bir özel gösterim yaptık. Öğrenim bozukluğu olan ve dikkatini toplamakta güçlük çeken bu çocukların çıt çıkarmadan filmi baştan sonuna kadar izlemesi hem öğretmenlerini hem de beni şaşırttı. Bir kez daha anladım ki, hayvanlara dokunmak, onlarla beraber olmak ve hayvan sevgisinin yapamayacağı bir şey yokmuş. Bu gün burada bu çocuklara köpekelrimiz sevgileri ile dokundu ve bu çocuklar bu sevgiyi sonuna kadar sol yanlarına aldılar”
 
Bu gün vizyondan kalkacak olan film’in Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edildiği, söyleyen Çakır;  “Bu öğretim yılında yeterince öğrencilerimize ulaşamadık, okulların kapanmasına denk geldik. 2017 öğretim yılın da bütün ülke genelinde okullarda ücretsiz oynatılması için çalışmalarımız devam ediyor, sponsorluk için büyük kuruluşların ilgi beklemekteyiz. Bu sevgiyi daha fazla çocuklarımıza ulaştırmalıyız.” Dedi.
 
İstanbul’un ilk rehabilitasyon merkezlerinden olan Yağmur Çocuklar Rehabilitasyon merkezlerinin kurucusu Adnan Çakır; “Daha önceden merkezlerimize Golden cinsi köpekleri olan bir dernekten destek almış terapi amaçlı köpekler ile çocukları bir araya getirmiştik. Bu gün burada bu film ile  bir kez daha anladık ki köpeklerin çocuklar üzerinde çok etkisi bulunuyor. Kurum olarak sosyal sorumluluk projelerine sıcak bakmaktayız, bu gün velilerimiz, öğretmenlerimiz ve çocuklarımızla burada olmaktan mutluyuz. Sokak köpeklerini çok sevdik” dedi.
 
 “Sokak Köpekleri Bal ile Betty” filminin oyunculardan Göknur Paslı, Haydar Dulkadiroğlu ,Yönetmen yardımcısı Doğuşhan Çakır ve Yönetmen Fedai Çakır film arasın da çocuklarla köpekler hakkında sohbet ettiler.
 
Çekimleri Samsun’un Bafra ilçesinde yapılan film, sokaktan alınıp sahiplenilen iki köpeğin yaşamını, bu köpeklerin, kendilerini sahiplenen üç kardeşle ve mahalledeki diğer çocuklarla ilişkilerini konu ediniyor.
Yapımcılığını Adil Elmas’ın yaptığı, filmin yönetmen koltuğun da Fedai Çakır bulunmaktadır. Sinem Göz, Yiğit Türken, Esila Sönmez’in çocuk oyuncu olarak yer aldığı filmde, yetişkin rollerini ise Toygun Ateş, Göknur Paslı ve Yeliz Ateş üstleniyor.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.