banner461
banner195

Bims Sanayicileri Derneği Geleneksel Iftar Yemeğinde Buluştu

Bims Sanayicileri Derneğinin her yıl düzenlediği geleneksel iftar yemeği Nevşehir'de gerçekleşti.

Bims Sanayicileri Derneği Geleneksel Iftar Yemeğinde Buluştu
18 Haziran 2016 Cumartesi 22:23

banner143
Nevşehir Bims Sanayicileri Derneği İftar Yemeğinde Buluştu
İlgili Galeriye Git
banner134
Bims Sanayicileri Derneğinin her yıl düzenlediği geleneksel iftar yemeği Nevşehir' de gerçekleşti. Bims Sanayicileri Derneğinin her yıl düzenlediği geleneksel iftar yemeği Nevşehir Kapadokya Lodge Otelde gerçekleşti.

İftar yemeğine Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Ebubekir Gizligider , Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Nevşehir İl Garnizon ve Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya ,Nevşehir Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Nevşehir DERSİAD Şube Başkanı Ercan Civelek, NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce, Nevşehir' li Sanayiciler ve Bimsader üyeleri katıldı.  

İftar yemeği Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk'ün duasıyla başladı. Bims Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yılmaz Özaltın iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmasında, Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte hizmet için çıktığımız yolda, bizlere verdiğiniz desteğe layık olabilmek için çalışıyoruz. Makamların geçici, yapılan hizmetlerin kalıcı olduğunu aklımızdan çıkarmadan Bims Sanayicileri Derneğini yüceltmeye devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğimiz ülkemize hizmet, istihdama katkı, asil görevimiz olacaktır. Kimsenin haklarına engel olmadan, eşit hizmet etmeye devam edeceğiz dedi. Özaltın, konuşmasının sonunda Bims Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Seyit KOCA'nın selamlarını iletti.

Başkan Vekili Yılmaz Özaltın konuşmasında Valimiz, Milletvekilimiz, Emniyet Müdürümüzden ve STK lardan sektörün büyümesi ve sektördeki madencilerin sorunlarına yardımcı olmaları konusundaki taleplerini dile getirdi.

Daha sonra söz alan Dernek Koordünatörü Murat Altuğ'da yaptığı konuşmasında Bims Sanayacileri Derneği'nin çalışmaları hakkında kısa bir brifing verdi.

Ardından Nevşehir Milletvekilleri adına söz alan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de yapmış olduğu konuşmasında, Nevşehir için Bims Sektörünün ne kadar önemli olduğunun farkındayım, farkındayız. Öncelikle sektörün Nevşehir' imize sağladıkları istihdam ve yatırımlar için teşekkürlerimi iletmek istiyorum dedi.

Milletvekili Açıkgöz,  Bims sektörünün masaya yatırılması gerektiğini bu manada en kısa sürede bir toplantı düzenlenmesinin sektör adına önemli yararlar sağlayacağını ifade ederek, sektöre ivme kazandıracak her türlü destek ve çalışmalara hazır olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Bu konuda hepinize buradan Şahsım adına söz veriyorum dedi.


Bims Sanayicileri Derneğinin düzenlemiş olduğu geleneksel iftar proğramı Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından okunan yemek duası ile sona erdi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.