banner461

Bu Hayat Senin Hedef Sensin Proje Tanıtım Kokteyli Düzenlendi

Damarındaki Asil Kanı Uyuşturucu İle Kirletme Bu Hayat Senin Hedef Sensin Proje Tanıtım Kokteyli Uygulama Otelinde Gerçekleşti.

Bu Hayat Senin Hedef Sensin Proje Tanıtım Kokteyli Düzenlendi
21 Eylül 2019 Cumartesi 10:58

banner143
banner134

Damarındaki Asil Kanı Uyuşturucu İle Kirletme Bu Hayat Senin Hedef Sensin Proje Tanıtım Kokteyili Uygulama Otelinde Gercekleşti.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Salonunda gerçekleşen program; Açılış konuşmasını “Nevşehir uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele dernek yönetiminde bulunan Halise ÇONA yaptı projeninamacını hedefleriniprojenin koordinatörü ve aynı zamandaNevşehir Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Dernek Başkanı Makbule ATLI Yaptı.

Dernek çalışmaları slayt gösterisi ve “Bu Hayat Seni Hedef Sensin” projesinin tanıtımı yapıldı MAKBULE ATLI projenin amaçlarını ve hedeflerini kısaca özetledi.

Cami imamlarına uyuşturucunun zararlı olduğunu vaazlarını vermeleri için müftülükle iş birliği yapmak.
EV içinde dışlanmış çocuklar madde kullanımı fazlalaştığı görülmüştür. Aileleri bu konuda bilgilendirmek ve çocuklarına sahip çıkmaları sağlanacak
Belirtilen kurumlarla (kamu kurum-kuruluşları adli makamlar ve emniyet) işbirliğinin sağlanması hedef kitleye ulaşma hedefimizdir.
Verilen eğitimler belirli yaş gruplarındaki tüm bireyleri kapsadığı için vaka sahibi olan yâda olmayan tüm katılımcılara ulaşılacaktır.
  Madde kullananların kendilerini kolay ve rahat bir biçimde bizimle irtibata geçmeleri sağlanacaktır.Gençlerimizi ve kız çocuklarının ekonomik, sosyal, bireysel, kültürel, yasal, toplumsal ve politik anlamda güçlendirmek her türlü. Zararlı maddelerden uzak tutmak gençlere dayanışmaları ve yardımlaşmaları gereken zemini oluşturmak.
Erkek ve kız çocuklarını eğitim, sağlık, çevre ve yasal haklar gibi konularda bilinçlendirmeksağlıklı toplumlar oluşturulması ve uyuşturucunun her türlüsü ile mücadele yapılacak dedi
  Sayın Valimiz İLHAMİ AKTAŞ; “Uyuşturucu ve madde bağımlılığı çocuk yaşta başlamaktadır. Devletimiz bu konuya çok önem vermektedir. İçişleri Bakanlığımız bu konu üzerinde etkin çalışmaktadır.  Biz bu çalışmaları son derece önemsiyoruz” dedi ve salonda bulunan gençlere hitap ederek,  geleceğin mimarları sizler olacaksınız eğitime önem verin geçler” dedi. Nevşehir emniyet müdürlüğünden ALİAĞKOÇ Utturucu ve madde bağımlısıhakkında konuşmasını yaptı.
Proje destekçimiz ANKARADAN gelen “Dünya İşitme Engelliler ve Engeliler Federasyon GenelBaşkanı HÜRİYET CEMAL ÖZKAYNAK konuşmalarında, Ailenin çocukları arasındaki iletişimi Ve gençlerin çevresindeki arkadaşlarını iyi seçmelerini
Eğitime ve mesleğe önem vermelerini, vatana, millete ve ailesine faydalı olmalarına önem vermelerini vurguladı katılımcılara teşekkür etti
  Projemizin ortağı istiklal ortaokulu müdürü cemal Mamak projenin çalışma palanını anlattı
 Ayrıca Nevşehir Uyuşturucu ve Madde bağımlılığı ile mücadele dernek yönetiminde olan şiirleri ile başarılı olan Şair FATMA TATLI bu hayat senin zehirleme şiirini okudu,
 Programa; katılımcılar ise Vali İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, Nevşehir defterdarı ORHAN TAŞ ,İş kur Müdürü ARİF SIDIK BARATA Nevşehir maliyesinden personel Müdür Yardımcısı   AYHAN MERT ,Nevşehir Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele Derneği Genel Başkanı Makbule Atlı, ve Eşi ABDULKADİR ATLI . ÇİĞDEM MERT proje destek veren” Ankara dünya işitme engelliler ve engeliler federasyon ”Genel Başkanı HÜRRİYET CEMAL ÖZKAYNAK, İstiklal Orta Okulu Müdürü CEMAL MAMAK, AZİZ ÇÖMEZ Narkotik şubeden, İl Denekler Müdürü YAKUP YAVUZKAN, İL Emniyet müdürlüğünden ALİAĞKOÇ, SEYRANİ İPEK, Ak parti kadın kolları Başkanı Ayşe bilgiç, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü HÜSAMETTİN ELLİALTI okul müdürlerimiz sivil toplumlar, Dernek yönetimi üyeleri, üniversiteden gençler katılım sağladılar
Proje de emeği gecen proje koordinatörü MAKBULE ATLIYA Danışmanı ÇİĞDEM MERTE VE Proje sunuculumuz HALISEÇONAYA Dünya işitme Engelliler ve Engelliler Federasyonu tarafından hazırlanan Plaketleri HÜRİYET CEMAL ÖZKAYNAK ve il dernekler müdürü YAKUP YAVUZKAN, projede aktif çalışan ABDULKADIR ATLI tarafında verildi.
proje koordinatörü makbule atlı ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara Gençlere teşekkür etti.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.