banner461
banner195

Burası Uludağ değil Nevşehir

Nevşehir'de gün boyunca etkili olan yoğun kar yağışı, çocuklar kadar yetişkinleri de sevindirdi. Nevşehirli vatandaşlar karın tadını böyle çıkardı...

08 Ocak 2019 Salı 21:42

banner143
banner134

Nevşehir'de gün boyunca etkili olan yoğun kar yağışının ardından kızak ve poşetlerle gece karanlığında kayan çocuklar, doyasıya karın tadını çıkardı. Çocuklar kızak ve poşetlerle kayarak karın tadını çıkardı.

Sabah saatlerinde başlayarak etkili olan yoğun kar yağışı sonrası şehir beyaza bürünürken çoğu vatandaş akşam saatlerinden itibaren soluğu sokak ve parklarda aldılar.

AİLECEK KAR EĞLENCESİ

Nevşehir Merkez Cevher Dudayev Mahallesinde ki bir ara sokakta yokuşta toplanan bazı vatandaşlar, soğuğa aldırış etmeden eğlenceli vakit geçirdiler. Uludağ’ı aratmayan görüntülerin oluştuğu eğlenceye 7’den 70’e çok sayıda mahalle sakini katıldı. Kaygan zeminde farklı yöntemlerle kayak yapanların akın ettiği yokuşta bazı çocuklar ise poşetler ile eğlenceye ortak oldular.

KAYAK TUTKUSU SINIR TANIMADI

Kar seviyesi istenilen düzeyde olmamasına rağmen naylon poşet, pet şişe, tepsi, plastik masa örtüsü, branda ve çuval gibi gereçlerle kayak yapmaya çalışan çocuklar ve vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturdular. Çocuklara özenen yetişkinlerin doyasıya eğlendiği gecede, kartopu savaşları ve düzenlenen oyunlar da görülmeye değerdi. Katılımcıların ailecek kar sevinci yaşadığı eğlence, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

Nevşehir Merkez Cevher Dudayev Mahallesinde vatandaşlar karın tadını böyle çıkardı...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.