banner461
banner195

D-8 Ülkeleri Sivil Havacılık Toplantısı Nevşehir'de Yapılacak

D-8 Ülkeleri Sivil Havacılık Toplantısı 23 Mayıs'ta Nevşehir'de Yapılacak.

D-8 Ülkeleri Sivil Havacılık Toplantısı Nevşehir'de Yapılacak
13 Mayıs 2016 Cuma 18:07

banner143
banner134
D-8 Genel Sekreterliğinden edinilen bilgiye göre, bu yıl 10’uncusu düzenlenecek toplantıya üye ülkelerden Pakistan, Bangladeş, Endonezya, İran, Malezya, Mısır ve Nijerya sivil havacılık otoriteleri ve özel sektör temsilcileri katılacak.

D-8 ülkeleri havacılıkta işbirliği için Kapadokya'da toplanacak​...

D-8 Ülkeleri Sivil Havacılık Toplantısı, 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Kapadokya/Nevşehir’de düzenlenecek.
 
D-8 ülkeleri Sivil Havacılık Çalışma Grubu ilk gününde , açılış konuşmaları yapılacak. Öğleden sonra grup çalışmalarında “Ticari Konular”, “Emniyet ve Güvenlik”, “Hava Seyrüsefer ve Hava Trafik Yönetimi” ve “Eğitim ve Kapasite Oluşturma” başlıkları altındaki “Görev Gücü” çalışmalarının geldiği aşamayı ve raporları ele alacak.
 
Toplantının ikinci gününde ise üye ülkelerin sivil havacılık alanında kaydettikleri son gelişmeler ve çalışma alt grupları tarafından sunulan raporlar ele alınacak. Günün ikinci yarısında toplantının sonunda sonuç raporu yayımlanacak. Yeni başkan seçilecek ve bir sonraki toplantı tarihi belirlenecek.
 
D-8 ülkeleri Sivil Havacılık Grubu
 
Türkiye’nin öncülüğünde 1997’de ekonomik kalkınma ittifakı olarak kurulan D-8 grubu,Türkiye, Pakistan, Nijerya, Malezya, İran, Endonezya, Mısır ve Bangladeş’ten oluşuyor. Grubun daimi sekretaryası İstanbul’da bulunuyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.