banner461
banner195

Damat İbrahim Paşa Gençlik Derneğinden "Bağımlılık " Konulu Konferans

Damat İbrahim Paşa Gençlik Derneği, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen "Bağımlı Olma Kendin Ol" projesi kapsamında 4 okulumuzda daha konferans gerçekleştirdi.

Damat İbrahim Paşa Gençlik Derneğinden "Bağımlılık " Konulu Konferans
18 Mayıs 2017 Perşembe 19:54

banner143
banner134
Damat İbrahim Paşa Gençlik Derneği, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen "Bağımlı Olma Kendin Ol" projesi kapsamında 4 okulumuzda daha konferans gerçekleştirdi. İlimiz Özel Eğitim Uygulama  Merkezi Müdürü Ümit Selçuk ŞİMŞEK; 17 Nisan Çarşamba günü Nevşehir Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nevşehir Lisesinde; 18 Mayıs Perşembe günü ise Nevşehir Atatürk Ortaokulu ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulunda "Bağımlılık" konulu konferans verdi. Konuşmalarında ağırlıklı olarak zamanımızın en büyük problemlerinden biri olan ve gençlerimizi psiko-sosyal bakımdan olumsuz etkileyen teknoloji bağımlılığına değindi. Konferans sonunda öğrencilerimize meyve suyu ve kek ikram edildi.
Proje koordinatarü Mete HALICI, Ümit Selçuk ŞİMŞEK'e özellikle ailelerin ne büyük bir tehlike olduğunun henüz yeterince farkında olmadıkları teknoloji bağımlılığına dikkat çekmesi sebebiyle teşekkür etti. Mete HALICI açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Bu son konferanslarla birlikte toplam 5 lisemizde, 2 ortaokulumuzda, 2 dernek binamızda ve 1 tane de Ticaret Borsası Konferans salonumuzda olmak üzere toplam 10 konferans verdik. İstanbul'dan getirdiğimiz Gazeteci Yazar Fahri SARRAFOĞLU konuşmalarında ağırlıklı olarak gençlerimizin üretken olmasının gereğine, dışa bağımlı tüketim toplumu olmaktan kurtulmak için neler yapmamız gerektiğine değindi. Madde bağımlılığı ve Apaçi Gençlik üzerine çalışmaları ile bilinen Doç. Dr. Ömer Miraç YAMAN, konuşmalarında ağırlıklı olarak madde bağımlılığından bahsetti. Ömer Miraç YAMAN gençlerimizi sokağın tehlikelerinden kurtarmanın tek yolunun, gençlerle ilgilenmek, nitelikli vakit geçirmek ve sağlıklı iletişim kurmak olduğuna değindi. Son olarak Ümit Selçuk ŞİMŞEK hocamız konuşmalarının önemli bir bölümünde bilgisayar oyunlarından ve teknolojik aletlere bağımlılıktan kurtulmanın hayata katacağı anlama vurgu yaptı. Böylelikle derneğimizin vermiş olduğu konferanslarda bağımlılığın her türlüsüne dikkat çekilmiş oldu. Ayrıca Fahri SARRAFOĞLU ve Doç. Dr. Ömer Miraç YAMAN'ı dernek binamızda eğitimcilerle buluşturduk. Konuşmacılarımız; kendimizi, ailemizi ve öğrencilerimizi, her türlü bağımlılıktan nasıl koruyabileceğimiz, onları nasıl takip edip vakitlerini müspet anlamda değerlendirmeleri için nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda değerli fikirlerini eğitimcilerimizle paylaştılar."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.