banner461
banner195

Darbeci Şerefsizlerin Kulağına Küpe Olsun !

Tarih: 15.07.2016 Cuma akşamı Saatler 22:00 yi gösterdiğinde alçak Fetö Fetö/pdy Tarafından Alçakça Yapılan Askeri Darbe Girişimini Aziz Türk Milletimiz püskürttü. Yurdun dört bir tarafında olduğu gibi Nevşehir'de de vatandaşlar Milli İradeye ve Devlete olan bağlılığını gösterdiler.

Darbeci Şerefsizlerin Kulağına Küpe Olsun !
16 Temmuz 2016 Cumartesi 18:58

banner143
banner134
Tarih: 15.07.2016 Cuma akşamı Saatler 22:00 yi gösterdiğinde alçak Fetö Fetö/pdy Tarafından Alçakça Yapılan Askeri Darbe Girişimini Aziz Türk Milletimiz püskürttü. Yurdun dört bir tarafında olduğu gibi Nevşehir'de de vatandaşlar Milli İradeye ve Devlete olan bağlılığını gösterdiler.

Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı sokağa çağırmasıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi dün geceden itibaren sokaklara dökülen Nevşehir  halkı, FİB Haber'e yaptıkları açıklamada, yapılan darbenin sadece hükümete karşı yapılmadığını halkımıza ve çocuklarının geleceğine yapıldığını belirttiler.


Onbinlerce Nevşehirli Nevşehir cadde ve sokaklarını doldurarak meydanda Darbe girişimine tepkilerini haykırdılar. Özellikle Fetö Fetö/pdy Terör örgütüyle Paralel yapıcılarla onlara destek verenlere karşı büyük tepki gösterdiler.

Özellikle Nevşehir gündemin adresi www.fibhaber.com haber merkezimizi arayan çok sayıda vatandaşlarımız Nevşehir'deki bürokrat, sivil tüm vatan haini paralel yapının temizlenmesini ve bir takım pararlelci olarak bilinen isimlerin görevlerine son verilmesini  istediler.

Sabahlara kadar uyumayan Nevşehirliler TV başında haberleri yakından takip ederlerken Tarih: 16.07.2016 Cumartesi gününü ve saatler 19:00 u gösterdiği bu anlarda 19:30 da başlayacak olan Miting ve yürüyüş için sahaya indiler.

Nevşehirli on binler Darbe girişimine karşı milli irade ve demokrasi nöbeti için Bu Akşam Saat 19.30'da Ak Parti İl Başkanlığı Önünden Başlayarak Ziraat Bankası Önüne Kadar Yürüyüş Yapılacaktır. Akabinde Miting Programı Düzenlenecektir. Mehteran Eşlığınde Yapılacak Yürüyüşe Nevşehir'li  Hemşerilerimizi Milli İradeye Ve Demokrasiye Sahip Çıkmak Adına, Darbelere Karşı Çıkmak Amacıyla Meydanlara Bekliyoruz.  

“Ülkenin geleceği ve onuruyla oynadılar”

Nevşehir Sivil Toplum Kuruluşları Milli İrade Adına açıklamada bulunan Mustafa Özdemir, “Darbe Teşebbüsünde bulunanlar ülkenin geleceği ve onuruyla oynadılar. Darbe teşebbüsünde bulunan zihniyet ve onların arkasında bulunan derin güçlerin hain ve kanlı planlarını bozarak ülkenin geleceğine ve demokrasiye sahip çıkan halkımızın kararlı ve cesur duruşu sayesinde darbecilerin devleti ele geçirme planı suya düşmüş ve darbeleri tam anlamıyla tarihe gömüldüğünü tüm dünyaya göstermiştir.” dedi.

“Türkiye halkı eski halk değildir”

Yapılan darbe girişiminin temel amacının son yıllardaki büyük kazanımların ortadan kaldırılması olarak değerlendiren AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, “Dün bir kısım vatan haininin, bu ülkeyi kaosa ve istikrarsızlığa sürüklemek için ortaya koydukları bir senaryoyla karşı karşıya kaldık. Bu senaryonun temel amacı, son yıllardaki büyük kazanımların ortadan kaldırılmasıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin eskiden olduğu gibi vesayet sistemine bağlanmasıydı. Ancak bu hain paralelcilerin, bu devlet düşmanlarının unuttukları bir şey vardı, Türkiye halkı eski halk değildi. Olayın patlak verdiği ilk andan itibaren Türkiye’nin bütün illerinde halk tankların önüne atılarak, darbecilerin önünü keserek ve bazı devlet kurumlarını darbecilerden almak suretiyle bu kalkışmanın karşısında duruşunu net olarak sergiledi. Bu, Türkiye halkında demokrasi kültürünün ulaştığı seviyenin de en büyük göstergesidir. Dün geceden bu yana meydana gelen olaylarda 161 şehit verdik. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu şehitlerin kanı yerde kalmayacak bunu çok iyi biliyoruz.” dedi. 

“Bütün siyasi gruplar darbecilere karşı el ele verdi”
Nevşehir'de tüm siyasi grupların darbeye karşı el ele vererek karşı durduğunu kaydeden vatandaşlar, “Bu kalkışma karşısında bütün Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de farklı siyasi gruplar, Türkiye’deki mevcut demokratik sistemin devamı için el ele bu darbecilere karşı durdular. Nevşehir, nasıl bir medeniyet kenti olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Bu medeniyetini dünkü duruşuyla da net olarak ortaya koydu. Nevşegir halkı bu paralel kumpasa karşı net olarak duruş sergiledi. Dün gece başlayan nöbetimiz, bu gece de devam edecek. Bu nöbete tüm Nevşehirhalkını davet ediyoruz.” 


Gün Bayrak ve Birlik günü 
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.