banner461
banner195

Demokrasi Nöbeti Birlik ve Beraberlik İçerisinde Devam Ediyor

15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan bir grup Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ PDY) mensup hainlerce gerçekleştirilen darbe girişimine tepki olarak Diriliş Meydanı’nda vatandaşların başlattığı...

Demokrasi Nöbeti Birlik ve Beraberlik İçerisinde Devam Ediyor
10 Ağustos 2016 Çarşamba 10:12

banner143
banner134
15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan bir grup Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ PDY) mensup hainlerce gerçekleştirilen darbe girişimine tepki olarak Diriliş Meydanı’nda vatandaşların başlattığı demokrasi nöbeti devam ediyor.
Türkiyenin istiklaline ve istikbaline karşı yapılan darbeye karşı, Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Diriliş Meydanı’nda her gün demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara yönelik olarak ikramlar da sürüyor.
Her gün binlerce kişinin katıldığı demokrasi nöbeti için Nevşehir Belediyesinin nöbet sofrası uygulaması bugün de devam etti. Nevşehir Belediyesi yemekhanesinde hazırlanan etli pilav, ayranla birlikte Diriliş Meydanı’nda oluşturulan 8 ayrı stantta dağıtımını yapan Nevşehir Belediyesi personelleri, ayrıca tişört, bayrak, şapka ve su dağıtımında da bulunuyor.
Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Mehter takımı seslendirdiği kahramanlık marşları ile Diriliş Meydanı’nda demokrasi nöbetindeki vatandaşları coşturdu.
Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından Şifa Cami İmam Hatibi Mehmet Ali Aydemir, bir grup müziksever tarafından oluşan grupla birlikte çeşitli ilahilerin yanı sıra kahramanlık marşlarını seslendirdi.
Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın da meydanlarda okuduğu Arif Nihat Asya’nın Dua şiirini okuyan bir kız çocuğu,vatandaşlardan bol alkış aldı. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, şiiri okuyan kız çocuğunu yanına davet ederek tebrik etti.
Daha sonra Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu,,Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’un yanı sıra bazı belediye başkanları ,sanatçı Uğur Işılak’ın Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan için bestelediği şarkı eşliğinde halkı selamladılar.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.