banner461
banner195

Dünyanın En Büyük Peribacası 1 Saat Karanlığa Gömüldü

Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (world Wide Fund For Nature-wwf) 2007’den Beri Her Yıl Düzenlediği “dünya Saati” Etkinliği Kapsamında Dünyanın En Büyük Peribacası Olan Uçhisar Kalesinde Aydınlatma Işiklari İklim Değişikliğine Dikkat Çekmek İçin 1 Saat Kapatıldı.

Dünyanın En Büyük Peribacası 1 Saat Karanlığa Gömüldü
19 Mart 2016 Cumartesi 21:25

banner143
banner134
WWF) 2007’den beri her yıl düzenlediği “Dünya Saati” etkinliği kapsamında dünyanın en büyük peribacası olan Uçhisar Kalesinde aydınlatma ışıkları iklim değişikliğine dikkat çekmek için 1 saat kapatıldı.
Dünyadaki birçok anıtsal yapı, kurum binası ve evlerin ışıklarında yapılan uygulamaya bu yıl ilk kez Kapadokya Bölgesi de katıldı. İlk defa 2007 yılında Avustralya’nın Sidney kentinde iklim değişikliğine dikkat çekmek için gerçekleştirilen ve 2 milyon kişinin bir saatliğine ışıklarını kapattığı Dünya Saati etkinliğine Uçhisar Belediyesi de katıldı. Uçhisar Belediyesi tarafından işletilen dünyanın en büyük peribacası olan Uçhisar Kalesinde ışıklar saat 20.30’u gösterdiği zaman bir saat boyunca kapatıldı. Uçhisar kalesinde aydınlatma ışıkları saatler 21.30’y gösterdiğinde yeniden açıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.