banner461
banner195

Dünyanın En Yüksek Peribacasından Dünyaya Mesaj Verdi ! Videolu

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Kapadokya Bölgesinde bulunan dünyanın en büyük peribacasına çıkan Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, buradan tüm dünyaya mesaj verdi.Dünyanın en büyük peribacası konumunda...

Dünyanın En Yüksek Peribacasından Dünyaya Mesaj Verdi ! Videolu
18 Mayıs 2016 Çarşamba 09:49

banner143
banner134
Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Kapadokya Bölgesinde bulunan dünyanın en büyük peribacasına çıkan Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, buradan tüm dünyaya mesaj verdi.
Dünyanın en büyük peribacası konumunda bulunan Uçhisar Kalesine çıkan Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, buradan tüm dünyaya seslenerek, "Kapadokya Bölgesi çok güvenli bir yer ve bunun için tüm dünya insanlarını Uçhisar Kalemizi ziyaret etmeye davet ediyoruz" dedi.
Karaaslan, "Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki Kapadokya Bölgesinin zirvesi olarak literatürlere girmiş Uçhisar Kalemiz gerçekten de Kapadokya’ya hakim Kapadokya’nın zirvesi konumunda olan ve yüzyıllar boyu yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmiş konumdadır. Dolayısıyla bu süreçte şimdi zirvesinde bulunduğumuz Uçhisar Kalesinden dünyaya da şu mesajı vermek istiyorum. Malumları olduğu üzere daha önceki dönemlerde olduğu gibi yüz binlerce misafiri biz Uçhisar Kalemizde ağırlamıştık. Şimdi bu tarih itibarıyla yeniden dünyaya sesleniyorum ki Kapadokya bölgesi, Uçhisar güvenlik açısından da misafirlerimizi ağırlama açısından da çok mükemmel bir zemindir. Dolayısıyla bütün dünyanın ilgisini çekecek olan bu merkezimize dünyadaki tüm turistleri gelip görmeye davet ediyorum. Mutlaka burayı ziyaret etmelerini bekliyoruz” diye konuştu.
Uçhisar Kalesinin 2016 yılının ilk dört ayında 36 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini ifade eden Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, ”Yılın ilk dört ayında 36 bin ziyaretçimiz Kapadokya Bölgesinin en yüksek peribacası konumundaki Uçhisar Kalesinde zirveye çıktı. Tabi bu sayı bizim için çok yeterli bir rakam değil. Çünkü 2016 yılı gerek yabancı turistlerimiz gerekse yerli misafirlerimiz açısından da biraz kısıtlı bir dönemi kapsıyor. Ancak bundan sonraki tarihlerde bunun hareketliliğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
Uçhisar Kalesini ziyaret etmek için gelen misafirler ise Uçhisar Kalesini çok merak ettiklerini ve bu yüzden buraya geldiklerini Kapadokya Bölgesine aşık olduklarını belirttiler.


Dünyanın En Yüksek Peribacasından Dünyaya Mesaj Verdi
Dünyanın En Yüksek Peribacasından Dünyaya Mesaj Verdi
Dünyanın En Yüksek Peribacasından Dünyaya Mesaj Verdi
Dünyanın En Yüksek Peribacasından Dünyaya Mesaj Verdi
Dünyanın En Yüksek Peribacasından Dünyaya Mesaj Verdi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.