banner461
banner195

Eski Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan Tekirdağ'da Görevine Başladı

İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesi ile Nevşehir Valiliği’nden Tekirdağ Valiliği’ne atanan Mehmet Ceylan, bugün Görevine Başladı.

Eski Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan Tekirdağ'da Görevine Başladı
13 Haziran 2016 Pazartesi 14:45

banner143
banner134
İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesi ile Nevşehir Valiliği’nden Tekirdağ Valiliği’ne atanan Mehmet Ceylan’a ’Hoşgeldin’ demek isteyen il protokolü, kuyruk oluşturdu.

Valilik binası önünde düzenlenen törende Ceylan'ı, protokol üyeleri, kurum amirleri ve valilik personeli karşıladı. 

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, bugün kente gelerek görevine başladı. Valilik önünde törenle karşılanan Ceylan için il protokolü ’Hoşgeldin’ kuyruğu oluşturdu. Önce tören kıtasını selamlayan Vali Ceylan, kendisini karşılamaya gelen protokol üyeleriyle tek tek tokalaştı.

Valilik binası önünde törenle karşılanan Vali Ceylan, daha sonra makamına geçti. Burada şeref defterini imzaladıktan sonra açıklama yapan Vali Ceylan, "Türkiye’de önemli turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir’den, yine Türkiye’nin en önemli şehirlerinden, hem sanayi hem de tarım açısından gerçekten önemli bir kenti olan Tekirdağ’a atanmış bulunuyorum. Bugün itibariyle de bu göreve başlıyoruz. İnşallah Allah utandırmaz, daha iyi görev yapabilme imkanı verir. Ben katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bundan sonra Tekirdağ’a en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

FİB Haber Merkezi olarak Vali Mehmet Ceylan'a yeni görevinde başarılar diliyoruz.


YENİ TEKİRDAĞ VALİSİ MEHMET CEYLAN KİMDİR? 
17 Ocak 1965 yılında Balıkesir Sındırgı ilçesi Armutlu köyünde doğdu. İlkokulu Armutlu köyünde, orta ve lise tahsilini Sındırgı ilçesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde 1987 yılında tamamladı.

25 Ekim 1989 tarihinde Kars Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Adaylık döneminde 1 yıl süre ile İngiltere'de bulundu. Ayrıca 1991-1992 yılları arasında 11 ay süre ile Afyon-Bayat Kaymakam Vekilliğinde bulundu. 13 Mart 1993 tarihinde Ordu-Gölköy Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırası ile Muş-Malazgirt Kaymakamlığı, Batman Vali yardımcılığı, Kırşehir-Çiçekdağı Kaymakamlığı, Uşak-Eşme Kaymakamlığı ve Sapanca Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. İstanbul İli Sultanbeyli Kaymakamı iken,Bakanlar Kurulunun 03.05.2013 tarihli ve 2013/4699 sayılı Kararı ile Nevşehir Valiliğine atanan Vali Mehmet CEYLAN 22.05.2013 tarihinde Nevşehir Valiliği görevine başlamıştır.

Vali Mehmet CEYLAN evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.