banner461
banner195

FETÖ Operasyonunda İsim ve Soyisim Benzerliği Mağdur Etti

Nevşehir'de (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklanan yada gözaltına alınan bazı isimlerle ile isim ve soy isim benzerliği yaşayan vatandaşlarımız yaşadıkları mağduriyetlerden dolayı şikayetlerini dile getirdiler.

FETÖ Operasyonunda İsim ve Soyisim Benzerliği Mağdur Etti
23 Ağustos 2016 Salı 03:12

banner143
banner134
Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekiplerinin ilimiz genelinde düzenlediği FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 100 lerce isim gözaltına alındı yada tutuklandılar. Bunlar arasında yer alan zanlılarla isim ve soyisim benzerliği olan vatandaşlarımız ise bu nedenle mağdur olduklarını ve soruşturma kapsamında tutuklanan yada gözaltına alınan kişilerle kendilerinin aynı kişiler olmadıklarını belirttiler.

15 Temmuz Darbe girişimi sonrası devam eden ve Gün içerisinde süren Hain Terör örgütü FETÖ/PDY operasyonu kapsamında tutuklanan yada gözaltına alınan zanlılarla isim ve soyisim benzerliği olan Nevşehirli bazı vatandaşlarımız, FİB Haber Merkezine yaşadıkları mağduriyetleri dile getirerek, Soruşturmada gözaltına alınan kişilerle kendilerini karıştıranlar olduğunu ve bu nedenle yurtiçi ve yurtdışından kendilerine sayısız telefon geldiğini belirterek bu zanlıların isimlerinin baş harflerini yazmanızı rica ediyoruz bu şekilde bizlerde mağdur olmamış oluruz ricasında bulunuyorlar.

 Nevşehirspor Kulübü eski Başkanlarından ve  Sigorta Acenteleri Nevşehir İl Delegesi
 Nevşehirli Sigortacı Lokman Kozan da bu mağduriyet yaşayan isimler arasında yer alıyor. Sigortacı Lokman Kozan FİB Haber Merkezimize yaptığı açıklamada, geçtiğimiz gün FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan isimler arasında isim ve soyisim benzerliği olan Lokman K. isminin olduğunu, bunu haberlerden okuyan vatandaşlarımız bu zanlının kendisi olduğunu zannederek sürekli olarak kendisini aradıklarını ifade etti. Eş dost akraba ve çevremde beni tanıyanlar sürekli telefonla arayarak tutuklanmışsın, gözaltına alımışsın şeklinde telefonum hiç susmuyor. Sizden ricam, Allah rızası için bu mağduriyeti yaşamamak için ismi geçen zanlıların isimlerini ve soy isismlerinin baş harlerini yazmanızı rica ediyorum dedi. 

Sigortacı Lokman Kozan açıklamasında, "Kesinlikle ne gözaltına alınmam ne de böyle bir şeyde adımın geçmesi söz konusu değildir" dedi. FETÖ operasyonunda isim benzerliği benide mağdur etti dedi.

'YAKIN ÇEVREM ÇOK ÜZÜLÜYOR'

Soruşturmada gözaltına alınan kişiyle kendisini karıştıranlar olduğu ve bu nedenle yurtiçi ve yurtdışından kendisine sayısız telefon geldiğini kaydeden Lokman Kozan, "Ülkenin bu haline ve bu sıkıntılı döneme girmesinden dolayı gerçekten çok üzgünüm. Nevşehirli bir esnaf olarak ülkenin bu imajını nasıl düzeltiriz diye çalışırken, kendi adımın da bir isim benzerliği nedeniyle basında yer almasından dolayı ben ve yakın çevrem çok üzüldü. Hayatım boyunca hiç ideolojiye ve ülkücülük idealinin dışında başka ideolojiye meyil etmedim. Bizim inandığımız milliyetçilik ve ülkücü olmak da bu ülkeyi, bu devleti, bu bayrağı sevmek, milli menfaatlerimizi kendi menfaatlerimizden üstün tutma ilkesidir. Arkadaşlarım sürekli ziyaret ediyor ve o ismin ben olmadığını duyunca seviniyorlar. Kesinlikle ne gözaltına alınmam ne de böyle bir şeyde adımın geçmesi söz konusu değildir. Bir isim benzerliğidir" dedi.“Tutuklanan ve Gözaltına alınan şahısla hiçbir yakınlığım, tanışıklığım söz konusu bile değil. Sadece isim ve soy isim benzerliği nedeniyle bir çok insan beni zannetmiş. Bu konud çok ciddi mağduriyet yaşıyorum. Tekrar ediyorum, tutuklanan alınan şahıs ben değilim ve hiçbir ilgim yok. Tamamen isim benzerliği. Nevşehir kamuoyunun bilgisine sunarım.” dedi.

Sigortacı Lokman Kozan duyarlılığı içinde Nevşehir'in en çok takip edilen en güvenilir medya organı olarak www.fibhaber.com a teşekkürlerini iletti.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.