banner461
banner195

Göncü, Gıda Tırı'nın Satışlarıyla Doğan Haksız Rekabetten Şikayetçi

Nevşehir merkezine Trabzon-Gümüşhane Yöresel ürünler tanıtım tırının stant açarak satış yapması Nevşehirli esnaflardan büyük tepki topladı.

Göncü, Gıda Tırı'nın Satışlarıyla Doğan Haksız Rekabetten Şikayetçi
14 Haziran 2016 Salı 18:35

banner143
banner134
Nevşehir Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Yaşar Göncü, ilimiz Gülbahçe parkı önünde kurulan Gıda Tır'ıyla yapılan haksız rekabetten şikayetçi.

Bu konuda çok sayıda esnafımızdan şikayet ve tepki telefonları aldığını belirten Nevşehir Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Göncü; Sözde Tanıtım amaçlı açılan bu stantlarda satılan şarküteri ürünlerinin Nevşehir'de ki küçük esnafı olumsuz etkilediğini dile getirdi. Göncü, Bizler vergimizi ödüyoruz, eleman çalıştırıyoruz, dükkan kirası ödüyoruz zaten çok zor şartlarda ayakta kalma mücadelesi veren esnaflarımıza böyle bir uygulamaya izizn verilmesi büyük sıkıntı oluşturuyor dedi.

Turizm ve tanıtım amaçlı açılmasına izin verilen bu stantların, şehrimizde hizmet veren küçük esnafları olumsuz yönde etkilediğini, bunun haksız rekabet olduğunu dile getireren Başkan Göncü, bu konuda yetkililerin bu hassasiyeti gözetmelerini ifade etti.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gereksiz - 2 yıl önce
Bence saygı duyulmalı. Esnaflar kendini gözden geçirmeli
Avatar
Şeref - 2 yıl önce
Tırın plakasına dikkat edin ?
Avatar
okan - 2 yıl önce
bu tepki niye a101.bim küçük esnaf tanmı sayılıyor.NEVŞEHİR halkı kaliteli ürün haketmiyormu.yoğun talebin nedeni kaliteye orjinal ürüne hasretin sebebi.
Avatar
yasar - 2 yıl önce
ya bırakında gariban Nevşehir'li azıcık ucuza kaliteli bişeyler alsın yesin etsin. azıcık gözünüz doysun. admin yayınla yada yaınlama sana bırakıyorum. herkes vicdanına baksın bu haberi yaparkende düşünmek lazımdı okuyanlar düşünüyor iyi ki.