banner461
banner195

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi Kırşehir'e Geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi 27 Ağustos Cumartesi günü Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın daveti üzerine Kırşehir’e geliyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi Kırşehir'e Geliyor
25 Ağustos 2016 Perşembe 15:30

banner143
banner134
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret ederek,inşaatı devam etmekte olan Ahi Külliyesinde de incelemelerde bulunacak. Ardından Kırşehirli işadamları, sanayiciler, dış ticaret tacirleri, esnaf Odası Başkan'ı ve temsilcileri, STK Liderleri ile toplantıda bir araya gelecek.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: ”Dış ticaret hacmi olarak Türkiye genelinde 37. sırada yer alan Kırşehir, 400 milyon doları aşan gerçekleşmiş dış ticaret hacmine sahiptir.  İlimizdeki dış ticaret tacirli firmalarla, Ticaret İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği stratejik hedef çalışmasında, 2020 yılında dış ticaret hacmimizin 920 milyon doları aşacağı tespit edilmiştir. Türkiye genelinde gerçekleştirilen canlı hayvan ithalatının % 25'inden fazlasının Kırşehirli tacirler tarafından gerçekleştirildiği dikkate alındığında; Gümrük Müdürlüğünün Kırşehir'e kurulmasının Kırşehir ticaretine önemli katkılar sağlayacağı çok nettir. Kurulacak olan Gümrük Müdürlüğünün şimdiden şehrimize,ticaret hayatına ve üretime hayırlı olmasını dileklerimizle”dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.