banner461
banner195

Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri Düzenlendi

56'ncı Ulusal, 30'ncu Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri açılış programı Hacıbektaş ilçesinde bulunan kültür merkezinde gerçekleştirildi.

Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri Düzenlendi
17 Ağustos 2019 Cumartesi 15:28

banner143
banner134

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri törenlerine katıldı.

56. Ulusal ve 30. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri açılış programı, Hacıbektaş ilçesi Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kültür ve Turizm Bakanlığı Hacıbektaş Semah Ekibi Gösterisi ile devam etti.Günün anlam ve önemini belirten protokol konuşmaların ardından, 26. Hacıbektaş Veli Dostluk ve Barış Ödül Töreni yapıldı. 2019 yılı Dostluk ve Barış Ödülü, Türk Halk Müziği sanatçısı Musa Eroğlu’na verildi.
Kültür Merkezinde düzenlenen Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerine; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Makedonya Bektaşi babası Baba Mondi, Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Alevi Dernek Başkanları ile temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  

 

Program öncesinde törenler için Hacıbektaş ilçesine gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u karşılayanlar arasında yer alan Başkan Rasim Arı, Bakan Ersoy ile bir süre görüştü.

Törende CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 56. Ulusal 30. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri Ve Kültür Sanat Etkinliklerinde Konuştu. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklaması. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen 56.Ulusal, 30.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri'nde yaptığı konuşma şöyle:

Haber:Mustafa Ferveren

Kaynak: https://www.ibb.istanbul/News/Detail/35688


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.