banner461

İzmir Aliağa Kaymakamlığına Nevşehirli Kazım Tekin Atandı

Başakşehir Kaymakamı ve NEVBİAD Başkanı Nevşehirli değerli Hemşehrimiz Kazım Tekin, İzmir Aliağa kaymakamlığına atandı.

İzmir Aliağa Kaymakamlığına Nevşehirli Kazım Tekin Atandı
10 Ağustos 2019 Cumartesi 16:42

banner143
banner134

Başakşehir'e 5 yılda çok büyük katkıları olan Başakşehir Kaymakamı ve NEVBİAD Başkanı Nevşehirli değerli Hemşehrimiz Kazım Tekin, İzmir Aliağa kaymakamlığına atandı.

Nevşehirli değerli hemşehrimiz Kazım Tekin'e, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Cumhurbaşkanlığı’nca yayımlanan mülki idare amirleri atama kararnamesiyle 403 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer kararname kapsamında başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere birçok ilin vali yardımcılıklarında görev değişimi yapıldı.

Buna göre Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, İzmir Vali Yardımcılığına, Nevşehirli değerli hemşehrimiz İstanbul Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin ise, Aliağa Kaymakamlığına atandı...

KAZIM TEKİN, KİMDİR?

1963 yılında Nevşehir ili Avanos ilçesinde doğdu. İlkokulu Avanos Paşalı Köyü'nde, ortaokul ve liseyi Kayseri’de okudu. Anakara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1987 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans öğrenimini Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde ve Exeter Üniversitesi (İngiltere) Public Administration (Kamu Yönetimi) Bölümleri'nde tamamladı. 2005 yılında Amerika’da üç haftalık Federal Hükümet ve Eyalet Hükümetleri konulu Uluslararası Liderlik Programı'na katıldı. Yine aynı yıl Tayvan’da bir ay süreli “Ülke Kalkınması” konulu eğitim programına katıldı.

1989-1992 yılları arasında Kaymakam Adaylığı stajını tamamladı. 1990-1991 de İngiltere’de meslek stajı yaptı. Sırasıyla Adana ili Feke Kaymakamlığı, Elazığ ili Karakoçan Kaymakamlığı, Bitlis Vali Yardımcılığı, Kastamonu ili Tosya Kaymakamlığı, Ankara ili Kazan Kaymakamlığı, Ankara ili Haymana Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Ardından İstanbul Vali yardımcılığı ve Başakşehir Kaymakamlığı görevinde de bulunan Kazım Tekin, Şencan Hanım'la evli olup, Hilal ve Bilge Kaan adlarında iki çocuk babasıdır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.