banner461

Kaçak avcılıkta kullanılan manyetik ses yayan cihaz ele geçirildi

Nevşehir'de kaçak avcılıkta kullanılan 8 adet manyetik ses yayan cihaz ele geçirildi.

banner503
Kaçak avcılıkta kullanılan manyetik ses yayan cihaz ele geçirildi
15 Eylül 2020 Salı 16:50

banner143
banner134

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bölge Müdürlüğüne bağlı Nevşehir Şube Müdürlüğü Av Koruma Ekipleri tarafından kaçak avcılıkta kullanılan 8 adet manyetik ses yayan cihaz ele geçirildi.

Nevşehir Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü, DKMP Şefliği ekipleri kaçak avcılıkla ilgili olarak saha faaliyetleri kapsamında 8 adet manyetik ses ve dalga yayan cihaz ele geçirdi. Cihaz bulunduğu yerden doğa koruma personelleri tarafından kaldırıldı.

USULSÜZ AVCILIĞA GEÇİT YOK.

Nevşehir DKMP’den yapılan açıklamada, “4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu 6. Maddesinde yer alan “ses, manyetik dalga, ışık yayan araç ve gereçler, canlı mühre, tuzak, kapan ve diğer benzeri araç, gereç ve usullerle avlanılamaz. Avda kullanımı Merkez Av Komisyonu kararı ile men edilen ses ve manyetik dalga yayan cihazlar, tuzak ve kapanlar ile benzeri araç ve gereçlerin pazar ve ticarethanelerde bulundurulması ve satışı yasaktır. Kaçak ve usulsüz avcılığın önlenmesi ve yaban hayvanlarının yaşam ortamlarının korunması ve geliştirilmesi maksadı ile 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda, İl Şube Müdürlüğümüzce Av Koruma ve Kontrol çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir” denildi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.