banner461

Kalaba - Paşalı Kozaklı İlçesine Bağlantı Yoluna Kavuşuyor

Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından çalışmaları başlatılan Kalaba-Paşalı yolunun Kozaklı İlçesine bağlantı yolu olarak genişletme ve iyileştirilmesi yapılan  bölgede,

banner503
Kalaba - Paşalı Kozaklı İlçesine Bağlantı Yoluna Kavuşuyor
04 Mayıs 2016 Çarşamba 19:17

banner143
banner134
Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından çalışmaları başlatılan Kalaba-Paşalı yolunun Kozaklı İlçesine bağlantı yolu olarak genişletme ve iyileştirilmesi yapılan  bölgede, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman ÖZGÜN, Avanos Kaymakamı aynı zamanda İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mustafa ELDİVAN, Kalaba Belediye Başkanı Mustafa KÖROĞLU, Kozaklı İl Genel Meclis Üyesi Akif KABUKÇUOĞLU incelemelerde bulunarak  İl Özel İdaresi yetkililerinden bilgi aldılar.

Alınan bilgi doğrultusunda; İl Özel İdaresi yol ağı sınırları içerisinde bulunan, Avanos İlçesi Kalaba Kasabası-Paşalı Köyünün Kozaklı İlçesine bağlantı yolu olan mevcut yolun trafiğe elverişli olmayan dar,virajlı ve bozuk asfaltlı olması sebebiyle İl Özel İdaresi ekip ve ekipmanlarınca  iyileştirme ve genişletme çalışmalarına başlanılmıştır.

İl Özel İdaresi Bütçesinden ayrılan 500.000,00.-TL ödenek ile tamamlanması düşünülen yol 5300 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde 1.kat asfalt olarak yapımı gerçekleştirilecektir.

Kalaba Kasabası çıkışından itibaren başlatılan çalışmalarda bugüne kadar mevcut bozuk asfaltın sökümü ve yol güzergahının belirlenmesi çalışmaları yapılmıştır.

Bölgede yapılan incelemeler sonucunda yetkililer tarafından çalışmaların hızla devam ettiği ve yakın zamanda yolun hizmete açılacağı da belirtilmiştir.

Bölgede incelemelerini tamamlayan heyet, Nevşehir’e yapılan hizmetlerde İl Özel İdaresine daima her türlü desteği sağlayarak yardımlarını esirgemeyen Sayın Valimize ve Nevşehir Milletvekillerimize teşekkür ettiler.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.