banner461
banner195

Kapadokya'da 9. Geleneksel Kadın Buluşması Gerçekleştirildi

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ve Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği önderliğinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, 12 Mart Cumartesi günü, 9.Geleneksel Kapadokya Kadın Buluşması gerçekleştirildi.

Kapadokya'da 9. Geleneksel Kadın Buluşması Gerçekleştirildi
14 Mart 2016 Pazartesi 13:54

banner143
banner134
Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ve Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği önderliğinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, 12 Mart Cumartesi günü, 9.Geleneksel Kapadokya  Kadın Buluşması gerçekleştirildi.

SGDD'nin faaliyette bulunduğu Nevşehir, Kayseri, Kırşehir, Niğde, Aksaray, Denizli, Ankara, İzmir, İstanbul, Hatay, Mersin ve Bursa illerinde yaşayan Kadınlar ve Sığınmacı -Mülteci kadınların katıldı.

Yaklaşık 1500-2000 kişinin katılım sağlandı. Etkinlikte, öğle yemeği   verildi.

Kadınların kendi dillerinden şarkılar söyledi Müzik gösterileri yapıldı. Gezi sırasında, Ürgüp, Göreme, Avanos,ilçelerindeki doğal ve tarihi güzellikler görüldü.

Geziye, SGDD çalışanlarından oluşan 50 kişilik bir ekip Kapadokya Kadın Dayanışma derneğinden 20 gönüllü eşlik etti.

Bunun yanı sıra, Farsça, Arapça ve Somalice tercümanlar eşliğinde üç  yöreye ilişkin bilgilendirme yaptı. Nevşehir Valiliği, Ahiler Kalkınma Ajansı ,Nevşehir Barosu, Nevşehir Kadın Derneği ,Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü nün de katkılarıyla İlimizde gerçek

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.