banner461

Kapadokya'nın Zirvesi En Büyük Peri Bacasından Azerbaycan'a Destek

Kapadokya'nın Zirvesi En Büyük Peri Bacası Uçhisar Kalesin'nden Azerbaycan'a Destek....

banner503
Kapadokya'nın Zirvesi En Büyük Peri Bacasından Azerbaycan'a Destek
16 Ekim 2020 Cuma 14:30

banner143
banner134

Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 27 Eylül’de Yukarı Karabağ’da ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek ağır silahlarla Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini ve askerlerini hedef alan saldırılarının ardından Türkiye’nin her yerinden Azerbaycan’a destek mesajları verildi.

Uçhisar Belediyesi de Türk ve Azerbaycan bayraklarını kale ve belediye binasına asarak her zaman Azerbaycan’ın yanındayız mesajı verdi.

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “27 Eylül günü Ermenistan silahlı güçlerinin ahlaksızca yaptığı saldırıya meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan’ın yanında olmak boynumuzun borcudur. İki devlet ve tek millet olmanın tarihsel şuuru gün geçtikçe daha fazla anlam kazanmakta ve pekişmektedir. Bu kardeşlik hiç şüphesiz tarihte devletlerarasında ortaya konulan en samimi ve en kadim dostluk olarak kalacaktır. Bu dostluk uluslararası diplomasi de yer alan “devletlerin dostları yoktur, çıkarları vardır” anlayışına da meydan okumaktadır. Azerbaycan’ın haklı savunmasını destekliyor,  şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.