banner461
banner195

Karamollaoğlu, Aksaray'dan Özelleştirme Kapsamına Alınan Şeker Fabrikasıları İle İlgili Çağrıda Bulundu...

Saadet Partisi Aksaray İl Başkanlığı'nın 6'ncı Olağan Kongresinde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, şeker fabrikalarının özelleştirilme süreci ile ilgili hükümete şu çağrıda bulundu

Karamollaoğlu, Aksaray'dan Özelleştirme Kapsamına Alınan Şeker Fabrikasıları İle İlgili Çağrıda Bulundu...
12 Mart 2018 Pazartesi 11:27

banner143
banner134
"Şeker fabrikaları bu ülkenin kolonudur. Siz bu kolonu sarsarsanız sizin ekonominiz, tarımınız, sağlığınızda sarsılır. Geçimini pancardan sağlayan yüzbinlerce vatandaş evlerini, topraklarını bırakır. Milleti NBŞ'ye mahkum ederek sağlıkları ile oynarsın. Şeker fabrikalarını ortadan kaldırırsan hayvan yemlerini de ortadan kaldırırsın iyice dışa bağımlı hale gelirsin. Bunların olmasına müsaade etmeyin. Sesimize kulak verin."
Şeker fabrikaları bu ülkenin kolonudur. Bu kolonu sarsmayın!

AHMET SESLİ / AKSARAY
Yurt programlarının son durağında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Aksaray'da partisinin il başkanlığının 6'ncı Olağan Kogresine katıldı. Yoğun katılımın gerçekleştirildiği kongrede konuşan Karamollaoğlu, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.
ABD'Yİ, İSRAİL'İ DOST GÖRÜRSENİZ BAŞINIZ BELADAN KURTULMAZ
Ülke ve bölgenin birçok önemli sorunla karşı karşıya kaldığını ancak bunlara karşın yöneticilerin çözüm üretmeden uzak olduklarını belirten Karamollaoğlu, "Bölgemizde üzerinde oynanan oyunlar var. Bizler bunlara karşı uyanık olmak yerine birbirimize düşmüş durumdayız. ABD'yi ve İsrail'i stratejik müttefikimiz olarak görüyoruz. Siz bunları kendinize dost edindiğiniz sürece sorunlar başınızdan eksilmez." diye konuştu.
ORTAK AKIL GİTTİ TEK AKIL KALDI
Türkiye'de ortak aklın yerini tek bir aklın aldığını bununda çözüm değil, çözümsüzlük getirdiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, "İşte Suriye ortada. Bugün Suriye'nin bu hale gelmesinde birçok hata yaptılar. Şimdi ise düzeltmeye çalışıyorlar. Tarım ülkesi idik, yanlış politikalar nedeni ile dışa bağımlı hale geldik. Ekonomide deniz bitti. Ülkenin varlıklarına ipotek koydular. Sonra dediler ki, 'havuz sistemi kuralım'. Siz suyu kurutunuz böyle bir ortamda havuzu dolduramazsınız." şeklinde konuştu.
SESİMİZE KULAK VERİN
Şeker fabrikalarının özelleştirilme süreci ile ilgili de eleştirilerde bulunan Karamollaoğlu, bu özelleştirmeyi savunanların hiçbiri şekerin, pancarın bu ülke için öneminden bihaber olduklarını kaydederek sözlerine şöyle devam etti: "Şeker fabrikaları bu ülkenin kolonudur. Siz bu kolonu sarsarsanız sizin ekonominiz, tarımınız, sağlığınızda sarsılır. Geçimini pancardan sağlayan yüzbinlerce vatandaş evlerini, topraklarını bırakır. Milleti NBŞ'ye mahkum ederek sağlıkları ile oynarsın. Şeker fabrikalarını ortadan kaldırırsan hayvan yemlerini de ortadan kaldırırsın iyice dışa bağımlı hale gelirsin. Bunların olmasına müsaade etmeyin. Sesimize kulak verin."
SORUN ÇÖZMEK İÇİN KURULMAYAN İTTİFAKLARDAN HAYIR GELMEZ
İttifak tartışmaları ile ilgili konuşan Karamollaoğlu, "Önemli olan bir araya gelmek değil. Asıl olması gereken bir araya gelip yaşanan sorunlara çözüm bulmak. Ancak şu an görülen o ki dert bu değil. Dert, iktidara gelmek veya iktidarını korumak. Bu amaçlar ile kurulan hiçbir ittifak ülkeye, millete hayır getirmez ve bizim de burada yerimiz olmaz." ifadelerini kullandı.
KARDEŞLİĞİ DERT EDİNİYORUZ
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Saadet Partisi'nin bu ülkenin kardeşlik mayası olduğunu vurguladı. Siyasetin derinleşen kutuplaşmanın önüne geçmek yerine bunu daha da arttırmaya çalıştığına dikkat çeken İriş, "Kardeşliğin gerçek anlamda güçlenmesi için çalışan bunu kendine dert edinen tek parti Saadet Partisi'dir." dedi.
KONGREDE BAYRAK DEĞİŞİMİ
Kongre sonrası görevi devredecek Saadet Partisi Aksaray İl Başkanı Mustafa Şahin, bugüne kadar beraber çalıştığı tüm yol arkadaşlarına teşekkür ederek kongrelerinin hayırlara vesile olmasını diledi.
Görevi devralan yeni İl Başkanı Levent Serdar Şahin ise konuşmasında adım attıkları bu yeni dönem ile Milli Görüş'ün Aksaray'da şaha kalkacağını kaydetti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.