banner461
banner195

Kemal Ay Yeniden Başkan Seçildi

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına yeniden Kemal Ay seçildi.

Kemal Ay Yeniden Başkan Seçildi
20 Mart 2016 Pazar 18:24

banner143
banner134
Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına yeniden Kemal Ay seçildi.  

Nevşehir ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olağan genel kurulu bugün yapıldı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Genel Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Murat Göktürk, oda başkanları ve üyeler katıldı.

Genel Kurulda konuşan AK Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz, yapılan genel kurulun tüm esnaflarımıza hayırlara vesile getirmesini temenni ediyorum dedi. AK Parti Milletvekili Murat Göktürk’da konuşmasında yapılan bu seçimin tüm esnaflarımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum derken kazanın esnaflar olacağını söyledi.
 
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet KooperatifleriGenel Başkanı Abdulkadir Akgül ise 2002 yılında genel başkanlığa geldiğimde Esnaf Kefalet Kooperatifleri çalışamaz duruma gelmiş ve birçoğu çaycısının maaşını ödeyemeyecek duruma gelmişti. Yaşları 30’un üzerinde olanlar 2000 li yılları iyi hatırlar dedi. Akgül, “Burası sizin kendi kurduğunuz kapınız buranın sürekli açık olması lazım ki sıkıştığınızda kendi kooperatifimize başvurarak sorunumuzu çözelim. Türkiye’de 2002 ylında tüm esnafa verdiğimiz kredi tutarı 150 milyon liraydı. Bugün ülkenin tamamında 17 milyar lira kredi kullandırıp kefalet veriyoruz. Bizi bugünlere getirenlerden Allah razı olsun. Çaycısına maaş veremeyenlerin kasasında 3 milyar parası var. Bu para Türkiye’de esnaf ve sanatkâra aittir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a esnaf ve sanatkârı bu aşamaya getirdiği için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ise oy kullanma işlemine geçildi. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne üye olan Bin 150 üyeden 813 üye oy kullandı. Kullanılan oylardan 391’ini İsmail Ördü alırken, mevcut başkan Kemal Ay ise 420 oy alarak beşinci kez Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına seçildi. Yapılan genel kurulda ise 2 oy geçersiz sayıldı.

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimini Kemal Ay’ın kazanmasının ardından Bekr Duru, Erdoğan Korkutmaz, Tuncer Gök, Ekrem Doğan, Süleyman Yücefaydalı ve Sinan Öztekin yeni yönetimde yer alan isimler oldu.  

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevsehir li - 2 yıl önce
Dürüst başkan yoluna devam. Hayırlı uğurlu olsun