banner461
banner195

Mehmet Akif Ersoy mahallesi kentsel dönüşüm projesi ile sanki ilçe gibi

Nevşehir Mehmet Akif Ersoy mahallesi kentsel dönüşüm projesi ile sanki ilçe gibi...

Mehmet Akif Ersoy mahallesi kentsel dönüşüm projesi ile sanki ilçe gibi
18 Nisan 2016 Pazartesi 09:53

banner143
Mehmet Akif Ersoy mahallesi kentsel dönüşüm projesi ile sanki ilçe gibi
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Belediyesi’nin başlattığı  Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında  yapılan 3 bin 773 modern   konut ve diğer sosyal donatı alanlarıyla Mehmet Akif Ersoy mahallesi , gelişen ve büyüyen şehrin en gözde merkezi haline geldi.. 
2005 yılında Nevşehir Belediyesi’nin uzun soluklu projelerinden biri olarak şehir gündemine taşınan Nevşehir Kalesi ve  Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında , Toplu Konut  İdaresi Başkanlığı(TOKİ)  işbirliğinde,  11 mahalleyi içine alan bölgedeki hak sahibi vatandaşlar için Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde tüm sosyal donatıları ile birlikte yeni bir yaşam merkezi oluşturuldu.
 3 bin 773 modern konutun yanı sıra, Sağlık Merkezi, Polis karakolu, Kreş, Ticaret Merkezi ve 2 de camiden oluşan sosyal donatı alanlarına sahip bölgede, yaklaşık 15 bine yakın kişi hayatını sürdürüyor. 
 Mehmet Akif Ersoy Mahallesi,  bugünkü görünümüyle hızla gelişen Nevşehir’in gelecek vizyonuna uyumlu görünümü ile şehirciliğe oldukça farklı bir değer kazandırıyor. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
toki - 2 yıl önce
Allah aşkına bumu modern görüntü yüksek binalarla modern olunmaz.bide arkadaki yeni tokileri çekin modern çevre düzenlemesini her yer toz toprak içinde.,