banner461

Mehmet Aktürk, Ürgüp'te Trafikte Öncelik Etkinliğine Katıldı

Ak Parti Ürgüp Belediye Başkan Adayı Eczacı Mehmet Aktürk, Ürgüp ilçesinde düzenlenen Trafikte Öncelik Etkinliğine Katıldı.

banner15
Mehmet Aktürk, Ürgüp'te Trafikte Öncelik Etkinliğine Katıldı
06 Şubat 2019 Çarşamba 13:26

banner143
banner134

Ak Parti Ürgüp Belediye Başkan Adayı Eczacı Mehmet Aktürk, Ürgüp ilçesinde düzenlenen Trafikte Öncelik Etkinliğine Katıldı.

 Trafikte öncelik, öncelik hayatın öncelik yayaların etkinliğine Emniyet Genel Müdürlüğünün Farkındalık Oluşturma Projesi Kapsamında Düzenlenen Yaya Geçidi Uygulamasına, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Kurum Müdürleriyle öğrenciler ve vatandaşlar katılım sağladı.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda yapılan değişiklikle "Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmünün getirilmesiyle birlikte İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla Yaya Öncelikli Trafik  uygulaması Ürgüp  ilçesinde de gerçekleştirildi.

“2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74'üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle; "Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar" hükmü getirilmiştir.

Bu düzenleme ile artık araç sürücüleri, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işaret bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş;

Kavşak giriş ve çıkışlarında, Yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.