banner461
banner195

Muhsin Yazıcıoğlu Vefatının 7. Yılında Unutmadık, Unutmayacağız

Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 7. yılında tüm Türk-İslam dünyasında, Avrupa'da ve yurt çapınca çeşitli etkinliklerle yad ediliyor.

Muhsin Yazıcıoğlu Vefatının 7. Yılında Unutmadık, Unutmayacağız
25 Mart 2016 Cuma 10:53

banner143
banner134
Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 7. yılında tüm Türk-İslam dünyasında, Avrupa'da ve yurt çapınca çeşitli etkinliklerle yad ediliyor.

Etkinliklerin merkezinde Büyük Birlik Partisi teşkilatları ile Alperen Ocakları ve BBP'ye yakın STK'lar bulunuyor. Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlker Kayalıoğlu, "Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nu unutmadık unutturmayacağız" dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma ve anlama etkinlikleriyle ilgili şu bilgileri verdi: “Türk-İslâm dünyasının lideri Muhsin Başkanımız aramızdan ayrılalı tam yedi yıl oldu. Koskoca yedi yıl. O’nsuz geçen yedi yıl. Acısı, sızısı hiç dinmedi. Özlemimiz her geçen gün artıyor. Devletimizin ve milletimizin O’na olan ihtiyacı her geçen gün artıyor. Ülke olarak, coğrafya olarak yaşadığımız tabloyu görünce, yedi yıl içinde nelerin değiştiğini, kimlerin bölgede tehdit haline geldiğini ve dengelerin hızlıca nasıl değiştiğini görmek hiç zor değil. Demek ki, sınırların değiştirilmeye çalışıldığı ve milletin birliğine kastedildiği günümüzde ‘’Muhsin Başkanımız’’ gibi yiğit bir liderin varlığı bir çok unsuru rahatsız etmişti.


Küresel güçlerle işbirliği yapmayan ve Türk-İslâm medeniyetinin kurulması mücadelesini veren bir dava adamının kimleri rahatsız ettiğini ‘’Alperenler’’ olarak bilmekteyiz. Yedi yıl önce yine, vatan yolunda, peygamber yolunda, Allah yolunda çıktığı bir seferde şehit düşmüştü. Aslında bir bayrak yere düşmüştü, düşürülmüştü! Bize düşen O’nun yolunda gitmek, O’nun davasına sahip çıkmak, O’nun ülkü ve ideallerini gerçekleştirmektir.

Yalnızlaştırılmaya çalışsak ta, Şehadet sürecini takip etmek, O’na ve davasına sadakat göstermektir. Tıpkı O’nun gibi;haksız bir davada kalabalıklarla yürümek yerine, haklı bir davada tek yürümektir. Alperence yürümektir. Bir ölür bin diriliriz diyebilmektir. Bu vesile ile 25 Mart 2016 Saat:10:30’da, Tacettin Sultan Dergâhında, Muhsin Başkanımızın kabri başında, anma ve anlama proğramı gerçekleştirilecektir. Bütün dava arkadaşlarımız ve Muhsin YAZICIOĞLU sevenlerinin kabir başında okunacak dualara iştiraki ve ‘’Birlik Ruhu’’nun tecellisini görmek tüm ülkü ve iman erlerini yürekten mutlu edecektir. O bizi hiç yalnız bırakmamıştı!

7. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Sempozyumu Saat:14:30’da Ankara Ticaret Odası konferans salonunda düzenlenecektir. Türkiyenin içinde bulunduğu durumdan çıkışı noktasında bir yol haritası da ortaya koyacak olan sempozyumun konusu ‘’Türkiyenin Beka Sorunu’’dur. Muhsin Başkanımız ‘’Eğer şimdi birleşmezsek, endişem o ki, yarın uğruna birleşmek mecburiyetinde olacağımız bir şeyler kalmayabilir. Kaybedecek vakit yoktur.’’ diyerek, vatan ve millet birlikteliğinin önemine vurgu yapmıştır. Müslüman Türk’ün dostlarının ne kadar az olduğunu görüyoruz. Müslüman Türk'ün, ablukaya alınmaya ve İç Anadolu'ya hapsedilmeye çalışıldığı şu günlerde, millet olarak titreyip kendimize dönmenin vakti gelmiştir. Ve unutulmamalıdır ki; Şehidimizin emaneti hepimizindir. Bayrağı elimizdedir.. Acısı Her Daim Yüreğimizdedir, Yolu Yolumuzdur - Davası Davamızdır,"


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.