banner461
banner195

NEHÜ'de 27 personel görevden uzaklaştırıldı!

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilişkili olarak yapılan soruşturma çerçevesinde şuana kadar toplam 27 personelin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

NEHÜ'de 27 personel görevden uzaklaştırıldı!
08 Ağustos 2016 Pazartesi 19:45

banner143
banner134
27 Personelin görevden uzaklaştırıldığı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde FETO/PDY Soruşturmasında Tutuklananların Sayısı 8’e Yükseldi.

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında gözaltına alınan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde görevli akademik personellerden, Doç. Dr. Hüseyin Gönel, Doç. Dr. Ramazan Mert, Prof. Dr. Harun Reşit Yazar, Doç. Dr. Mehmet Şengönül Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Doç. Dr. Metin Ziya Köse ise denetimlik serbestlik kontrolüyle serbest bırakıldı.

Öte yandan Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında gözaltına alınan daha sonra adliyeye sevk edilen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde öğretim görevlileri Doç. Dr. Emin Özdemir, Doç. Dr. Ali Kozan, Yrd. Doç Dr. Mehmet Hazar ve Doç Dr. Aytekin Eryılmaz savcılık ifadesinin ardından Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Burada görülen duruşmanın ardından ise mahkemeye sevk edilen akademisyenler tutuklanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.


'KAMUOYUNA  DUYURULUR'

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi  bünyesinde yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 02.08.2016  tarihinde görevden uzaklaştırılan 15 akademik ve 4 idari personelin yanı sıra;  08.08.2016 tarihi itibarı ile 6 akademik ve 2 idari personel daha görevden uzaklaştırılmıştır. Bu kapsamdaki çalışmalar kararlılık ve titizlikle devam etmektedir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi  Rektörlüğü

Foto: Arşiv

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
cavit ün - 2 yıl önce
univ hocamdı ikisi uzuldum.