banner461

Nevşehir Belediyesi, Modern Uygulamayı Hayata Geçiriyor

Çöpler Artık Yeraltı Konteynerlerinde Toplanacak

banner503
Nevşehir Belediyesi, Modern Uygulamayı Hayata Geçiriyor
01 Haziran 2016 Çarşamba 10:22

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi  çöplerin yeraltında modern çöp konteynerleri yardımıyla depolanmasını sağlayan sistemi,  şehir merkezinde de yaygınlaştırmayı amaçlıyor.
Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından  gerçekleştirilen Modern Yer altı Konteyneri Akıllı Çöp Toplama Projesi ile , şehir merkezinin farklı alanlarında  toplam  5 metreküplü depolama alanına sahip  270 adet mantar ataçmanlı modern  çöp konteynerinin yerleştirilmesi öngörülüyor.
Günümüzde en temel sorunlardan biri haline gelen çevre kirliliği ile de etkili bir mücadeleyi köklü şekilde ortaya koyan yer altı çöp konteyner sistemi ile  her köşe başında dolmuş taşmış çöp kutuları ve etrafına yayılmış pis görüntüler bundan sonraki süreçte  oluşmayacak. Sistem ile birlikte çöplerin yer altında toplanması, hem çevre kirliliği ve hem de çöplerin etrafa rast gele dökülmesiyle birlikte çevreye yayabileceği kötü koku başta olmak üzere sinek,böcek ve haşerelerin üremesinin de önüne geçilerek, bu yönde halk sağlığını ilgilendiren sorunların yaşanması da engellenmiş olacak.
Nevşehir Belediyesi tarafından uygulama alınan Modern Yeraltı Konteyneri Akıllı Çöp Toplama Projesi ile birlikte yeraltı çöp konteynerlerine yerleştirilecek  sistem sayesinde, çöp miktarı konteynere gitmeden araçtan veya merkezden tespit edilerek aracın rotası belirlenebilecek. Böylelikle çöp toplama  aracının  gereksiz mesafe kat etmesinin de  önüne geçilecek.
Modern Yeraltı Konteyneri  uygulamasıyla birlikte ayrıca şehir estetiğine uygun, görüntü kirliliğinden uzak konteynerler yardımıyla çevrenin korunması, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamalarına imkan sağlayacak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Veli - 4 yıl önce
Modern olabilir. Ama yayaların kullandığı kaldırımları daraltarak veya kaldırıma sığmayan konteyneri bahçe duvarı yıkarak ( SGK Lojmanı) monte etmek olmaz. Kaldırımda bir de bunlar engel olacak bize.