banner461
banner195

Nevşehir'de 5 Köye Çok Amaçlı Su Tankeri Dağıtıldı

Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü, orman yangınlarıyla daha etkin mücadele etmek için söndürme ekiplerine uzak olan 5 köye çok amaçlı su tankeri dağıttı. 2,5 ton kapasiteli su tankerleri düzenlenen törenle köy muhtarlarına teslim edildi.

Nevşehir'de 5 Köye Çok Amaçlı Su Tankeri Dağıtıldı
17 Ağustos 2016 Çarşamba 14:06

banner143
banner134
Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında; Nevşehir'in 5 köyüne Çok amaçlı tankerler muhtarlarımıza teslim edildi.
Söz verdiğimız üzere 5 adet çok amaçli 2.5 ton kapasiteli 30 mt su atabilen ve su doldurabilen kuyruk mili ile çalişan tankerler  ağaçlandirma çalışmalarınin yoğun oldugu köylerimize bu yilda kurumumuzca yaptırilip Hacıbektaş - Köçektaş köyü, Avanos - Altıpınar, Acıgöl - Topaç, Ürgüp - Akköy, Merkez - Basansarnic köylerimize teslim edilmistir.

Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut, "Kayseri Orman Bölge Müdürümüz Sayın Adnan Diltemiz Bey de teslim de köy muhtarlarımıza hayırlı olmasini dilerken ammenin faydasina olacak islerde kullanilmasini kişi menfaatine asla kullanilmamasini ev ahir tarla yanginlari hariç dikkat edilmesini ve devletin malinin korunup bakıminin aksatilmamasini istedi. Nevsehırımıze Hayırlı Olsun " dedi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.