banner461

Nevşehir'de Bir Caddeye Merhum Abdullah Çatlı'nın İsmi Verilecek mi?

Nevşehir'de Bir Caddeye Merhum Abdullah Çatlı'nın İsmi Verilsin mi?

Nevşehir'de Bir Caddeye Merhum Abdullah Çatlı'nın İsmi Verilecek mi?
10 Eylül 2019 Salı 18:56

banner143
banner134

Nevşehir olarak ne hikmetse değerlerimize çoğu zaman sahip çıkamıyoruz. Oysa, ülkemizin diğer başka bir çok illerindeki değerleri, gerek cadde, gerekse sokak isimleri ile yaşatılıyor.

Son zamanlarda Nevşehir ilinde de merhum Abdullah Çatlı'nın isminin yaşatılması için imza kampanyası devam ediyor. Çok yakın zamanda kadim şehrimiz Nevşehir'de Merhum Abdullah Çatlı'nın isminin bir caddeye verilmesi hususunda bir imza kampanyası başlatılmıştı.

Sadece 3 günde 7000 imza toplandı ve halkında bunu istediği belgelendi. İmza kapmyası için ; Eski Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yeni Belediye Başkanı Rasim Arı gibi bir çok yetkili ile görüşüldüğünü belirten Alperenler , Tüm görüştüklerimiz merhum Abdullah Çatlı bu memleketin değeridir gerekeni yapacağız diyerek söz verdi.

Hatta Başkan Rasim Arı radyoda bunun sözünü verdiğini duyurdu. Belediye meclis toplantısında her defasında gündeme gelmesini bekledik ve kendilerine hatırlattık fakat verilen söz bir türlü yerine gelmedi hep ertelendi. Biz bu sözün ne zaman yerine geleceğini merak ediyoruz. dediler.

Peki Merhum Abdullah ÇATLI'nın ismi ne zaman verilecek? Kamuoyu olarak yetkililerden bir açıklama bekliyoruz...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.