banner461

Nevşehir'de bu camiye çocuklar koşarak gidiyor...

Camileri çocuk ve gençlere sevdirmek için yola çıkan Nevşehir Bahçeli Evler Mahallesi H.Hüseyin Yüncü Camii imamı Baki Öncel yarınlarımız adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

banner503
Nevşehir'de bu camiye çocuklar koşarak gidiyor...
21 Şubat 2020 Cuma 20:33

banner143
banner134

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, özellikle gençler ve çocukları camiye çekmek için başlattığı proje kapsamında Nevşehir'deki bazı camilerde dini eğitimin yanısıra çeşitli etkinliklerde düzenleniyor.

İmam Öncel bu camide çocukların dokunulmazlığı var diyor ve ekliyor; "Unutulmamalıdır ki, camilerde cemaatle namaz kılarken arka saflarda gülüşen çocuk sesleri yoksa gelecek nesiller adına korkun. Bundan dolayıdır ki hiçbir mümin, hiçbir çocuğun gönlünde ve muhayyilesinde, cami ile ilgili kötü anı oluşturabilecek bir söz ve davranış içerisinde olmasın. Çünkü, camilerimizde çocuklar ve gençler yoksa, geleceğimiz, milletin, ümmetin geleceği yok demektir ve o camiler sahipsiz, cemaatsiz ve işlevsiz kalacak demektir." dedi.

Öte yandan Onlar bizim yarınlarımız diyen Hacı Hüseyin Yüncü camii imam hatibi Baki Öncel camiye gelen çocuklar ve gençlerle özel olarak ilgileniyor.

Hep öğreniyorlar hem eğleniyorlar...

Camiye gelen çocuklar bir taraftan cami İmamı Baki Öncel'den itikat, ahlak ve ilmihal bilgilerini öğrenirken diğer taraftanda ders aralarında çocukluğun verdiği enerjiyle camide koşturmak çocuklar için ayrı bir zevk.

Nevşehir Bahçeli Evler mahallesi Hacı Hüseyin Yüncü camiinde çocuklar hocaları Baki Öncel ile işledikleri dersleri bazen ikramlarla bazen oyunlarla zevkli bir hale getiriyorlar...

Camimize gelen çocukların adeta koşarak geldiğklerini ifade eden Öncel; "Çocuklarımızın camiye alıştırılması, milli ve manevi bilgilerin öğretilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Bahçeli Evler Mahallesi Hüseyin Yüncü Camiinde yine gençlerimizle mutad haftalık Siyer dersindeyiz. Hepsi iştahlı, gözleri parlıyor camide mutluluar. Tabi hepsinin keyfi iyi olunca bizimde tabi keyfimiz güzel oluyor"

İşte Nevşehir'de çocuklara camiyi sevdiren değerli bir imamımız...

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.