banner461
banner195

Nevşehir'de bu Makam Kimseye Yaramıyor!

Son iki yılda dört isim değiştiren Nevşehir İl Özel İdare Genel sekreterlik koltuğu yine boş kaldı.

Nevşehir'de bu Makam Kimseye Yaramıyor!
01 Aralık 2016 Perşembe 19:09

banner143
banner134
Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan'ın atanmasıyla birilikte son iki yılda dört isim değiştiren Nevşehir İl Özel İdare Genel sekreterlik koltuğu yine boş kaldı.

Nevşehir’de il özel idaresi genel sekreterlik mevzuatına geçtiği günden bu yana sürekli olarak değişimin yaşandığı bir makam haline geldi. Hal böyle olunca Nevşehir İl Özel İdare Genel Sekreterliği makamı da en son bugün çıkan kararnamede, Mustafa Eldivan'ın İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atanmasıyla birlikte bu önemli makam hala hazırda boş bekliyor.


"Son 2 Yılda, 4 sekreter değişti"

 İbrahim Ünver, Ahmet Belada, Uğur Akgüller, İsmail Cihan derken Bu makam kimseye yaramadı. 2014 - 2016 tarihleri arasında Son iki yılda şimdiye kadar "Abdulkadir​ Tatar'la başlayan süreçte Uğur Akgüller, İsmail Cihan ve Mustafa Eldivan" olmak üzere toplam da 4 sekreter değişti.

Film Gibi Biraz...

Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine 2008 Ağustos ayında getirilen Abdulkadir Tatar'ın 25 Mart 2014 tarihi itibariyle emekliye ayrılmasıyla başlayan serüvende Bu makam kimseye yaramadı.

Aslında Herşey Nevşehir İl Özel İdare genel sekreteri Abdulkadir Tatar’ın emekli olmasının ardından başladı. Tatar'ın emekli olmasının ardından hemen üç gün sonra 28 Mart 2014 tarihinde Genel Sekreter yardımcılığı görevini yürüten Ürgüp’lü Uğur Akgüller İl Özel İdaresine VEKALETEN genel sekreter olarak atandı.

Daha sonra 10.07.2014 tarihli bakanlık onayı ile ataması yapılan İsmail Cihan, Akgüller'in yerine Nevşehir İl Özel İdaresindeki Genel Sekterelik görevine başladı. 10 Temmuz 2014 tarihli bakanlık onayı ile Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterlik görevine ataması yapılan İsmail Cihan, yaklaşık 1,5 yıl bu görevde kaldıktan sonra, 4 Mart 2016 Cuma günü görevden alındı. Cihan'dan boşalan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine ise bu defa Valilik Makamının 07.03.2016 tarihli onayı ile Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, VEKALETEN atandı. En son İçişleri Bakanlığı tarafından 01.10.2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile Mustafa Eldivan'ın İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atamasının yapılması ile birlikte bu önemli makam hala hazırda boş bekliyor.

Bu göreve Vekaleten atanan Eldivan'ın yürüttüğü 9 ay süresince, Nevşehir İl Özel İdaresine henüz Genel Sekreter atanabilmiş değil. Yıllık 67 milyon TL lik bütçesi olan Özel İdarenin başı yok yani.


Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sektersiz Kaldı!

Edindiğimiz bilgilere göre Nevşehir gibi toplam 7 il daha Genel Sekreterini bekliyor. İl Özel İdare Genel Sekreterliği için 10 günlük ilişiğin kesilme süresinin tamamlanmasının sonrası yeni atamanın yapılması bekleniyor. Yani 10 günlük bir süre var. Bu süreçte Genel Sekreterlik görevine ise kimin yürüteceği henüz muamma.

En son Geçici olarak bu göreve atan Avanos ilçe kaymakamı Mustafa Eldivan’ın atamasının ardından yerine bu kez hangi ismin Nevşehir kamuoyunun önüne işte Genel Sekreterimiz diye sunulacağı ise merak konusu.

Nevşehir kamuoyu AK Parti'den daha önce Belediye Başkan aday adayı olan ve hala hazırda Konya Defterdarlığında İl Milli Emlak Müdürü olarak görev yapan Nevşehirli hemşehrimiz Savaş Benli'nin atamasının yapılmasını dört gözle bekliyor.

İşte Kimler Geldi Kimler Geçti...Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.