banner461
banner195

Nevşehir'de Dünya Metroloji Günü Kutlandı

Nevşehir Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından 20 Mayıs Dünya Metroloji Günü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Mardin İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Nevşehir'de Dünya Metroloji Günü Kutlandı
23 Mayıs 2016 Pazartesi 17:11

banner143
banner134
Dünya Meteoroloji günü etkinliği kapsamında Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü olarak ilimizde Meteorolojinin (ölçüm biriminin) Farkındalığını artırmak amacıyla, konu ile ilgili meslek odaları, okul be sektör yöneticilerini ziyaret ederek ilgililere gerekli bilgilendirme yapmış, afiş, broşür ve materyaller dağıtılar.
Bu kapsamda; Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji il müdürü Seyfullah Duran, Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Düzgün, Nevşehir sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf odası Başkanı Selim Özmen, Nevşehir Ticaret İ Müdürü Ahmet Taygurt, Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı İsmail Ördü ve Nevşehir 75. Yıl İlkokulu müdürü Ahmet Yasin Gizligider'i makamlarında ziyaret ettiler.
Söz konusu ziyaretlerde ölçü biriminin insan hayatında ki yerine ilişkin bilgilendirmeler verildi.
Ayrıca Nevşehir 75. Yıl ilkokulu Öğrencilerine Meteoroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğünce gönderilen materyallerin dağıtımı ile  öğrencilerimize ölçülerin ve ölçülerdeki hassasiyetin önemini anlattılar.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.