banner461

Nevşehir'de izolasyonu delen 12 kişi daha yurda alındı

Nevşehir'de karantinaya uymayan 12 kişi, KYK yurduna yerleştirildi.

banner503
Nevşehir'de izolasyonu delen 12 kişi daha yurda alındı
23 Eylül 2020 Çarşamba 20:02

banner143
banner134

Nevşehir'de toplum sağlığını hiçe sayarak karantina kurallarını ihlal eden toplam 12 kişi yurda yerleştirilerek gözetim altına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Nevşehir'de Covid-19 pandemisi ile ilgili alınan tedbirler kapsamında karantina sürecine uymayan 12 kişi KYK yurduna yerleştirildi.

Ülke genelinde olduğu gibi ilimiz Nevşehir'de de, salgın riskini azaltmak adına alınan tedbirler devam ediyor. Bu kapsamda Nevşehir Valiliği koordinesinde İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, evlerinde karantina sürecine uymadığı tespit edilen vatandaşların, karantina süreleri bitene kadar KYK yurtlarına yerleştirilmesi kararı alınmıştı. Alınan karar kapsamında yapılan denetimlerde karantinaya uymadığı tespit edilen 12 kişi daha KYK yurduna yerleştirildi.

Nevşehir'de daha önce izolasyon koşullarını ihlal eden 2 kişi sağlık ekipleri ile polis eşliğinde KYK yurduna yerleştirilmişlerdi. Son alınanlarla birlikte Nevşehir KYK yurtlarında toplam sayı 14'e yükseldi.

Şahıslar, karantina süresini Nevşehir KYK Yurdu'nda geçirecekler. Ve KYK yurtlarında karantinaya alınan şahısların yurtlarda kalma süreleri boyunca oluşacak olan konaklama yemek gibi masraflarında kişilerden tahsil edileceği bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.