banner461

Nevşehir'de karantinaya uymayanlar yurtlara yerleştirilecek

Nevşehir'de koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kurallara uymayanlar karantinaya alınacak, masraflar kendisinden tahsil edilecek.

banner503
Nevşehir'de karantinaya uymayanlar yurtlara yerleştirilecek
10 Eylül 2020 Perşembe 11:17

banner143
banner134

Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, Nevşehir'de Kovid-19 karantina kurallarına uymayanlar KYK yurtlarına yerleştirileceği açıklandı.

Nevşehir'de koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kurallara uymayanlar karantinaya alınacak, masraflar kendisinden tahsil edilecek.

Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada,"KOVID-19 testi pozitif olan ancak karantina kurallarına uymayarak toplum sağlığını tehdit eden kişilerin, KYK yurtlarına alınarak karantina süresinin tamamlanması sağlanacak, yurtta kalma süresince gerçekleşecek masrafları da kendilerinden tahsil edilecektir."ifadelerine yer verildi.

İl Hıfzısıhha Kurulu kararınca Covid-19 testi pozitif çıkan veya temaslı hastaların bir kısmının sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla bir dizi önlemler aldığı bildirilen açıklamada: “Düzenlenen kurallara tam olarak uymadığı tespit edilen şahıslar hakkında düzenlenen izolasyon tedbirlerinin sağlıklı ve etkili şekilde devamının sağlanması, hastaların tam olarak kontrol altında tutulması, kamu sağlığını korumak için özellikle bu tür denetimlerde kurallara uymayan, sadece adli işleme tabi olan şahısların uygun görülecek barınma merkezinde karantina altına alınarak muhafaza altında tutulmalarının daha uygun olacağına oy birliği ile karar verilmiştir.” denildi.

Alınan karar gereğince koronavirüs testi pozitif çıktığı halde karantinaya alınan ancak buna uymayanların kolluk kuvvetlerince gözaltına alınıp belirlenen barınma merkezinde karantina süresince zorunlu gözetime tabi tutulacağı vurgulandı. İşte o karar;

Nevşehir Valiliği;
KOVID-19 testi pozitif çıkan ve karantina kurallarına uymayarak toplum sağlığını tehdit eden kişilerin, KYK yurtlarında karantina süresinin tamamlanması sağlanacak ve yurtlarda kalma süreleri boyunca oluşan masrafları da kendilerinden tahsil edilecektir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.