banner461
banner195

Nevşehir'de Kermeslerin açılmasına karşı değiliz

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü, İl Merkezinde son dönemlerde yeniden sık sık görülen kermeslere karşı olmadıklarını, iki yıl öncesine oranla kermeslerin açılışı ve faaliyet sürelerinin daha düzenli bir hale getirilmesinin de memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Nevşehir'de Kermeslerin açılmasına karşı değiliz
11 Mayıs 2016 Çarşamba 13:20

banner143
banner134
İki yıl önce bu konuda şikayetlerini kamuoyuna duyurduklarına dikkat çeken Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar odaları birlik başkanı Ördü, bu konuda geçen iki yıllık süreç içerisinde ciddi bir düzenlemenin yapıldığına işaret etti.
İlimizde açılan kermeslere en büyük desteği verenlerin başında esnaf ve sanatkarın geldiğini de vurgulayan Ördü, “İlimizde açılan kermeslere en büyük desteği verende aslında esnaf sanatkarımız. Bir Kuran Kursu ya da cami yaptırma yaşatma derneğinin kermeslerine bakıldığında bu kermeslere en büyük desteği verende esnaf ve sanatkarımız. Biz kermeslerin açılmasına karşı değiliz. Ancak iki yıl önceki gibi kermeslerin açılış dönemleri ve uzun süreli olmasına yönelik bir tepkimiz vardı. Geçen iki yıllık sürede bu konuda önemli bir düzelme kaydedildi. Bu durumda bizleri memnun etti” dedi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.