banner461

Nevşehir'de kumrular cami avizesine yuva yaptı

Nevşehir'de kumrular Alibey Camii'nnin avizesine yuva yaptı.

Nevşehir'de kumrular cami avizesine yuva yaptı
23 Temmuz 2019 Salı 11:15

banner143
banner134

Nevşehir'de Alibey Camii'ne açık pencereden giren kumru avizeye yuva yaptı.

Vakit namazı kılmak için Nevşehir merkez Alibey Camii'ne giden bir vatandaşımız cami avizesine yuva yapmış kumru ile karşılaştı. Büyük şaşkınlık yaşayan vatandaşımız cep telefonu ile görüntülediği o anı www.fibhaber.com whatsapp ihbar hattına gönderdi. 

Demek ki Camilerimiz sadece müminlerin hayat bulduğu mekanlar olmayıp aynı zamanda bir çok canlı içinde sığınacakları en önemli limandır.

CAMİLER TAŞTAN BİNALAR DEĞİL: Camiler sadece taştan, tuğladan, betondan ibaret binalar değildir. Camiler müminler olarak tüm farklılıklarımızı bir tarafa bırakıp Hakk'ın karşısında eşitlendiğimiz, cem olduğumuz, günde 5 defa kulluk görevimizi ifa ettiğimiz mukaddes mekanlardır. Camilerimiz şehirlere kimlik, kişilik ve karakter kazandıran yapılardır.
CAMİLERİN SÜSÜ GENÇLER: Camilerimizi sadece namaz kılınıp dağılınılan bir ibadet mekânına dönüştürmek ona yapılabilecek en büyük saygısızlık. Camilerin süsü cemaatidir, özellikle de gençler. Çocuklarımızın neşesiyle, gençlerimizin heyecanıyla, pir-i fanilerimizin tecrübesiyle, kadınlarımızın nezaket ve becerisiyle dolmayan bir cami, mahzun ve öksüz kalmış demektir. Çocukların gelmediği, gençlerin uğramadığı, hanımların sahip çıkmadığı camiler, boynu büyük kalmaya mahkûmdur.
YAPAY DUVARLAR ÖRMEYELİM: Geçmişte olduğu gibi bugün de cami merkezli bir hayatı özendirmemiz, teşvik etmemiz gerekiyor. Bilhassa genç kuşaklar ile camilerimiz arasında yapay duvarlar örmemeliyiz. Gençlerimizin kalplerini camilere ısındıracak faaliyetler düzenlemeliyiz. Günde 5 vakit bize kulluğumuzu hatırlatan çağrıya cevap vererek önce kendimizin, sonra evlatlarımızın ayaklarını camilere alıştırmalıyız.

Fotoğraf: Veysel Donmaz


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.